Novotel Warszawa Centrum świętuje 50-lecie

Novotel Warszawa Centrum trzeci największy hotel w europejskim portfolio AccorInvest – właściciela obiektu i jeden z najokazalszych w kraju hoteli z grupy Accor obchodzi 50. urodziny. Świętuje je pod hasłem „Zakochaj się na novo! 50 lat novoczesności”.
 
W 2024 roku Novotel Warszawa Centrum otwiera nowy rozdział swojej historii. W kolejną, szóstą już dekadę istnienia wkracza pod hasłem „Zakochaj się na novo! 50 lat novoczesności”. Hotel również w tym roku finalizuje rozpoczęty remont, a ukończenie realizowanych prac modernizacyjnych, prowadzonych w oparciu o projekt przygotowany przez studio Sundukovy Sisters, symbolicznie wpisuje się w rok celebracji i planowania kolejnych kroków rozwoju. W sumie odnowionych zostanie 14 pięter, w tym 364 pokoje wraz z łazienkami, a także sale konferencyjne na poziomie pierwszym oraz towarzysząca im infrastruktura. Nowe przestrzenie wspólne przewidziano także dal załogi hotelu. W ofercie Novotel Warszawa Centrum pojawiły się także pokoje typu superior z widokiem na centrum stolicy.
 
 – W tak wyjątkowym momencie naszej historii, jesteśmy dumni, że możemy oferować gościom zupełnie nową jakość w naszym hotelu, dzięki projektowi, który spełnia wszystkie wymogi współczesnego hotelarstwa. Jesteśmy przekonani, że nasi goście będą zachwyceni nowymi przestrzeniami i już zdobywamy pozytywne opinie na ich temat. Myśląc o przyszłości, bardzo ważne jest dla nas zrównoważone podejście do codziennych operacji, które realizujemy w każdym obszarze naszego działania, chcąc wyznaczać trendy w hotelarstwie. Cieszymy się, że możemy rozpocząć obchody naszego jubileuszu od realizacji tak przemyślanej i zrównoważonej inwestycji – mówi Wojciech Kęsik, dyrektor generalny Novotel Warszawa Centrum.
 
Historia Novotel Warszawa Centrum, dawnego Hotelu Forum wzniesionego dla Polskiego Biura Podróży Orbis, rozpoczęła się 24 stycznia 1974 roku, wraz z przyjęciem pierwszych gości. Od pierwszego dnia szwedzki design autorstwa Stena Samuelsona, wraz z charakterystyczną elewacją, od której budynek zyskał miano „tabliczki czekolady”, uczyniły go architektoniczną ikoną stolicy. Zlokalizowany nieopodal Pałacu Kultury i Nauki hotel piął się ku niebu przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich, kształtując krajobraz nowego centrum miasta. Robił wrażenie, a przede wszystkim – dostarczał niezapomnianych wrażeń podróżnikom, którzy odwiedzali go, by cieszyć się najnowocześniejszym wówczas standardem gościnności.
 
Wraz z początkiem kolejnego stulecia przyszedł czas na metamorfozę. W 2002 roku ówczesny hotel Forum zmienił się w Novotel Warszawa Centrum, a po trzech latach pokazał się stolicy w nowych barwach. Za nową, jasną elewacją, tym razem zaprojektowaną przez francuza Yves’a Lagache’a, na gości czekał o ok. 1000 mkw. centrum konferencyjnego – jedna z największych tego typu przestrzeni w Warszawie.
 
Czterogwiazdkowy Novotel Warszawa Centrum oferuje 742 pokoje. Zgodnie z ideą odpowiedzialnego hotelarstwa Novotel Warszawa Centrum wdraża przyjazne dla środowiska rozwiązania – na przykład program walki z marnowaniem produktów spożywczych czy wyeliminowanie produktów zawierających plastik – i zachęca gości do wspólnych działań na rzecz bardziej zrównoważonego pobytu.
 
– Gdy przeglądam pamiątki, które zachowały się z poprzednich rozdziałów naszej historii, dochodzę do wniosku, że choć przez ostatnie 50 lat świat tak bardzo się zmienił, a wraz z nim nasz hotel, to jednak udało się nam zachować to, co najważniejsze. Nie tylko wspaniałe dziedzictwo, symbolizowane przez pieczołowicie przechowywaną oryginalną księgę z lat 70. i 80. z wpisami naszych sławnych gości, od Antoniego Słonimskiego po członków zespołu ABBA, lecz przede wszystkim specyficzny rodzaj ambicji. Wszyscy w Novotel Warszawa Centrum czujemy się spadkobiercami pasji, z której 50 lat temu zrodził się najnowocześniejszy hotel w stolicy. A to dopiero początek naszej drogi – podkreśla Wojciech Kęsik.
 
Z okazji jubileuszu 50-lecia, Novotel Warszawa Centrum przygotował dla gości szereg atrakcji, zachęcając ich do „zakochania się na novo w Warszawie i inspiracji do realizowania przyszłych planów, w myśl idei nowoczesnego hotelarstwa”.

Zobacz Novotel Warszawa Centrum w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl