Górskie Resorty – wyjątkowe obiekty, nie tylko w górach

Górskie Resorty to lider polskiego rynku condo i apart-hotelowego. W skład grupy wchodzą hotele zlokalizowane w górach, ale również nad morzem, które oferują niemal 2700 pokoi i apartamentów, a także 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej, umożliwiającej organizacje różnorodnych wydarzeń.

Założycielem i prezesem zarządu Grupy Górskie Resorty jest Dariusz Surynt, który w ciągu 10 lat stworzył jedną z dziesięciu największych sieci hotelowych w Polsce. W 2023 roku po raz kolejny został nominowany przez magazyn „Hotelarz" do tytułu Człowieka Roku Polskiego Hotelarstwa.
 
Grupa Górskie Resorty działa od roku 2013 i posiada polski kapitał. Specjalnością firmy jest budowa obiektów hotelowych, aparthotelowych i apartamentowych oraz zarządzanie nimi. Większość obiektów oferuje usługi na poziomie pięciu gwiazdek.
Firma nieustannie się rozwija, tworząc zarówno duże kompleksy hotelowo-apartamentowe, jak i kameralne obiekty. Zwykle stanowią one połączenie hoteli z otaczającymi je budynkami apartamentowymi, przeznaczonymi na wynajem krótkoterminowy. Wyróżnia ją doskonała znajomość branży, fachowa wiedza, bezpieczeństwo i wieloletnie doświadczenie.
Na swoje inwestycje Grupa wybiera najdogodniejsze lokalizacje, takie, w których sezon turystyczny trwa cały rok. Dzięki temu obiekty Grupy są preferowane zarówno przez osoby podróżujące w celach turystycznych, jak i gości biznesowych. Obecnie Górskie Resorty prowadzą 14 obiektów, zlokalizowanych w Karpaczu, Łomnicy, Wiśle, Świeradowie-Zdroju, Szklarskiej Porębie i Pobierowie. Grupa znajduje się w pierwszej dziesiątce największych międzynarodowych i polskich sieci operatorskich w Polsce.
 
Osada Śnieżka, czyli pierwszy obiekt Górskich Resortów

Początki działalności sieci miały miejsce na Dolnym Śląsku, gdzie w Łomnicy pod Karpaczem powstała Osada Śnieżka. Kompleks wypoczynkowy obejmuje 72 pokoje hotelowe i 272 apartamenty wyposażone w klimatyczny kominek, zlokalizowane w osobliwych domkach na obszarze 7 hektarów. Można tutaj skorzystać z zewnętrznej strefy relaksu – Woodhill z chatką grillową, sauną fińską i balią, a to wszystko pod gołym niebem. Dla klientów biznesowych do dyspozycji są 3 sale konferencyjne o łącznej powierzchni 300 mkw., a także rozległy teren zielony, idealny do integracji. Znajduje się tu również strefa wellness z basenem wewnętrznym, czterema wannami jacuzzi i trzema saunami oraz czynny sezonowo duży basen zewnętrzny, brodziki dla dzieci i piaszczysta plaża. Dla rodzin przewidziane są atrakcje w postaci dwupiętrowej sali zabaw – Kids Club, Game Room z automatami do gier i playstation oraz codzienne animacje dla dzieci.
www.osada-sniezka.pl

Blue Mountain Resort – rodzinnie i biznesowo w Szklarskiej Porębie

Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie został stworzony głównie z myślą o rodzinnym wypoczynku. W obiekcie działa game room (automaty do gier) multiroom (PlayStation, piłkarzyki, tenis stołowy), play room (małpi gaj dla najmłodszych), całoroczny stok narciarski do nauki jazdy na nartach i sezonowy tor pontonowy. Obiekt posiada największy w Szklarskiej Porębie aquapark (wewnętrzny i zewnętrzny ze zjeżdżalniami, jacuzzi i osobną strefą saun dla dorosłych) zewnętrzny plac zabaw, siłownię, spa, restauracje bufetowe i restaurację a`la carte oraz sezonową chatę grillową.
Przygotowano tutaj także ofertę dla biznesu. Do dyspozycji firm jest 5 klimatyzowanych i wyposażanych sal o łącznej powierzchni 450 mkw. Zewnętrzna przestrzeń zaaranżowana pod event, pomieści nawet 500 osób. Lobby bar i Chata Skrzata z miejscem na ognisko chętnie wykorzystywane są na spotkania o mniej formalnym charakterze oraz wydarzenia integracyjne.
www.blue-mountain-resort.pl
 
Green Mountain – kompleks u podnóża Śnieżki

W Karpaczu Górskie Resorty otworzyły 5-gwiazdkowy Green Mountain ze 137 pokojami w hotelu, Green Apartments ze 181 apartamentami w dziewięciu budynkach oraz Green Apartments Wilcza z 44 apartamentami dla gości w wieku 12+. Hotel położony u podnóża Śnieżki w otulinie Karkonoskiego Parku Narodowego, posiada strefę spa i wellness, a także salon Spa Dr Irena Eris Beauty Partner.
Na przestrzeń biznesową składa się 5 sal o łącznej powierzchni 400 mkw., która umożliwia organizację szkoleń, konferencji, spotkań biznesowych i eventów. Integrację pracowników umożliwiają z kolei spotkania na nieformalnym gruncie. Green Mountain proponuje gościom dwie restauracje – włoską i polską, a także lobby bar.
www.green-mountain.pl

Platinum Mountain – hotel w alpejskim stylu pod szczytem Szrenicy

W Szklarskiej Porębie otwarte zostały 5-gwiazdkowy Platinum Mountain Hotel & Spa ze 147 pokojami oraz Platinum Apartments z 330 apartamentami w 12 budynkach. Platinum Mountain Hotel & Spa to obiekt zbudowany alpejskim stylu, położony tuż pod szczytem Szrenicy, w sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Goście mogą tutaj korzystać z kompleksu basenów i saun, basenu zewnętrznego, strefy fitness, a także Spa Dr Irena Eris Beauty Partner. Obiekt oferuje liczne atrakcje dla dzieci, w tym MINI Club, game room i teen zone oraz program animacji i kreatywnych warsztatów z animatorami.
Hotel posiada centrum konferencyjno-biznesowe, z największą 4-modułową Salą Ametyst o powierzchni 310 mkw. (390 mkw. po połączeniu z przestrzenią lobby baru) oraz Pawilon Konferencyjny o powierzchni 290 mkw., który jest integralną częścią Sali Ametyst. W portfolio sal biznesowych znajdują się także Sala Multifunkcyjna (89 mkw.) przeznaczona na warsztaty i mniejsze szkolenia oraz Sala Kameralna (35 mkw.) wyposażona w nowoczesny sprzęt audio i video, co ułatwia przeprowadzenie telekonferencji. Dodatkowa przestrzeń konferencyjna (85 mkw.) znajduje się w kameralnej części obiektu Platinum Adults. Hotel oferuje również 3 restauracje a’la carte, z różnorodną kuchnią – od restauracji Regionalne Talerze z menu tradycyjnej kuchni polskiej z regionalnym akcentem, przez włoskie dania, makarony i pizze w restauracji Piatti, po oryginalną kuchnię śródziemnomorską w restauracji Greckie Talerze.
www.platinum-mountain.pl
 
Crystal Mountain – kryształ w Beskidach

W roku 2021 Grupa rozpoczęła działalność poza Karkonoszami. Wówczas powstał 5-gwiazdkowy Crystal Mountain, jeden z największych hoteli w Polsce, z liczbą 491 pokojami, dużą infrastrukturą rekreacyjną, strefą aqua i strefą Spa Dr Irena Eris Beauty Partner, zlokalizowany w beskidzkiej Wiśle.
Obiekt ten zapewnia widok na malowniczą panoramę gór oraz dolinę Wisły. Oferuje udogodnienia i atrakcje dla całych rodzin: Game Room, Fun Zone, siłownię czy Kids Club o powierzchni ponad 300 mkw. oraz Aquapark a w nim: kilka basenów wewnątrz w tym także sportowy, basen zewnętrzny infinity, jacuzzi zewnętrzne i wewnętrzne, saunarium czy multimedialną zjeżdżalnię.
Hotel posiada także bogatą ofertę dla firm, centrum biznesowe tego obiektu to ponad 1500 mkw. przestrzeni konferencyjnej i wystawowej, dostępne w 11 salach.
www.crystal-mountain.pl
 
Elements Hotel & Spa i inwestycje w Górach Izerskich

W 2022 Grupa zadebiutowała w Górach Izerskich, w pobliżu Karkonoszy, otwierając w Świeradowie-Zdroju Elements Hotel & Spa z 291 pokojami. Składa się z trzech skrzydeł, dzięki czemu zapewnia widok na panoramę gór lub położone w dole miasto. Atutem obiektu jest lokalizacja, która zapewnia bliskość do okolicznych atrakcji turystycznych. Tutaj także działa strefa spa oraz gabinety odnowy biologicznej. Można też zorganizować konferencję lub bankiet, korzystając z jednej z 6 sal konferencyjnych, o powierzchni od 19,7 mkw. do 277 mkw. Pomieszczenia te zapewniają nie tylko funkcjonalność i komfortowe warunki pracy, ale także przyjazną atmosferę w otoczeniu przyrody. Dzięki temu można połączyć korzyści wynikające z profesjonalnego spotkania z pięknem krajobrazów górskich.
W drugim etapie inwestycji powstał Elements Apartments z trzema budynkami, który oferuje łącznie 157 apartamentów. Dwa pierwsze apartamentowce zostały wprowadzone na rynek z początkiem 2024 roku.
W 2023 roku w Świeradowie rozpoczęła się kolejna inwestycja, dotycząca kompleksu Forest Park Resort & Spa, który docelowo będzie posiadał 446 apartamentów w pięciu budynkach z infrastrukturą gastronomiczną, rekreacyjną i aquaparkiem. Zakończenie pierwszego etapu jest planowane na koniec 2024 roku, wówczas oddanne do użytku zostanie 220 apartamentów w trzech budynkach.
www.elements-hotel.pl
 
Linea Mare, czyli debiut Grupy nad Bałtykiem

W 2023 roku Grupa zadebiutowała nad morzem – w Pobierowie otwarty został 5-gwiazdkowy hotel Linea Mare (jest to marka sieci stworzona dla inwestycji nadmorskich) ze 125 pokojami oraz 110 apartamentami. W hotelu działa kameralna i nowoczesna strefa konferencyjna, wyposażona w niezbędny sprzęt i zaplecze techniczne, przeznaczona dla grup do 80 osób. Obiekt posiada 9-gabinetowe spa, basen wewnętrzny i zewnętrzny, pokój zabaw dla dzieci oraz zewnętrzny plac zabaw. W hotelu znajduje się włoska restauracja a’la carte Albeo.
www.lineamare.pl

Inwestycje
W planach Grupy Górskie Resorty są kolejne obiekty marki Linea Mare zlokalizowane w Mrzeżynie i Kołobrzegu oraz budowa 600-pokojowego obiektu z centrum konferencyjnym w Szklarskiej Porębie.

ARTYKUŁ PARTNERA

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl