Radisson Hotel Group podpisuje umowę na nowy resort w Polsce

Radisson Hotel Group rozszerza swoją działalność w Polsce poprzez podpisanie umowy na nowy resort w Świeradowie-Zdroju. Planowane na początek 2026 roku otwarcie nowo wybudowanego hotelu, który będzie dziewiątym ośrodkiem w kraju, dodatkowo wzmocni pozycję grupy jako sieci ośrodków wypoczynkowych w Polsce.

Radisson Resort Świeradów-Zdrój będzie oferować gościom 140 pokojów, w tym 89 apartamentów oraz apartament prezydencki. Centrum wellness & spa, centrum fitness, strefa dla dzieci, przechowalnia nart oraz trzy restauracje uzupełnią ofertę hotelu.
Zlokalizowany w strategicznym położeniu, w pobliżu granic z Czechami i Niemcami, Radisson Resort Świeradów-Zdrój ma odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie turystyczne w regionie. Resort będzie dobrze skomunikowany z lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, lotniskiem w Pradze oraz pociągiem z Warszawy. Lokalizacja ośrodka ma zapewnić gościom całoroczne atrakcje – jazdę na rowerze i piesze wędrówki latem, zimą ofertę dla miłośników nart czy snowboardu. Znajduje się on niespełna 600 metrów od stacji narciarskiej Ski & Sun Świeradów-Zdrój, która oferuje 2,5 km stoków narciarskich, oraz 20 km od Szrenica Ski Arena – największej bazy w regionie, z ponad 20 wyciągami narciarskimi oraz licznymi zawodami narciarskimi od grudnia do marca.

– Jesteśmy podekscytowani, że możemy wzmocnić naszą współpracę z VHM Hotel Management w Polsce poprzez podpisanie tej wspaniałej umowy na resort. Od niemal dekady jesteśmy liderem segmentu wypoczynkowego w Polsce. Nasze portfolio na polskim rynku obejmuje teraz ponad 20 hoteli i ponad 5100 pokoi, zarówno działających, jak i będących w fazie rozwoju, w kluczowych lokalizacjach miejskich i rekreacyjnych – mówi Valerie Schuermans, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Europie Środkowo-Zachodniej w Radisson Hotel Group.
Wojciech Popis, wiceprezes VHM Hotel Management, dodaje: – Jesteśmy zachwyceni, że możemy kontynuować naszą współpracę z Radisson Hotel Group w ramach tego ekscytującego przedsięwzięcia. To zaszczyt uczestniczyć w rozwoju Radisson Resort Świeradów-Zdrój, gdzie goście będą mogli doświadczyć naszej słynnej gościnności na tle malowniczych Karkonoszy.

Inwestycja Radisson Resort Świeradów-Zdrój wzmacnia relacje Radisson Hotel Group z VHM Hotel Management, po wcześniejszym podpisaniu umowy na nadmorski resort Radisson Resort & Suites Ustronie Morskie, pierwszego w Polsce apartamentowego konceptu pod marką Radisson, którego otwarcie planowane jest w 2026 roku. Jest to 23. obiekt Radisson Hotel Group i szósty w fazie rozwoju w Polsce, obok Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków, który niedawno otwarto, Radisson Blu Resort Międzywodzie, nad Morzem Bałtyckim z 226 w pełni wyposażonymi apartamentami, planowany na otwarcie pod koniec 2027 roku.

Radisson Hotel Group to międzynarodowa grupa hotelowa, działająca w regionach EMEA i APAC, z ponad 1360 funkcjonującymi oraz w trakcie budowy hotelami w ponad 95 krajach. Portfolio marek Radisson obejmuje Radisson Collection, art’otel, Radisson Blu, Radisson, Radisson RED, Radisson Individuals, Park Plaza, Park Inn by Radisson, Country Inn & Suites by Radisson oraz prizeotel, zebrane pod jednym szyldem marki Radisson Hotels.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl