Mercure Kraków Fabryczna City otwarty

Mercure Kraków Fabryczna City
Na zdjęciu: Mercure Kraków Fabryczna City

Kolejny obiekt grupy Accor, Hotel Mercure Kraków Fabryczna City przyjął pierwszych gości. Zlokalizowany w zabytkowych, z prawie 100-letnią historią, budynkach na terenie dawnej Państwowej Wytwórni Wódek (późniejszej Destylarni Polmos), obiekt jest częścią powstającej usługowej i konferencyjnej inwestycji Fabryczna City. Otwarcie całego kompleksu z centrum konferencyjnym i muzeum jest zaplanowane na wiosnę 2022 roku.

Mercure Kraków Fabryczna City znajduje się przy ul. Fabrycznej 13 i jest częścią kompleksu Fabryczna City. Obiekt nawiązuje designem do lokalizacji na zrewitalizowanym terenie Państwowej Wytwórni Wódek Polmos.

Hotel w fabryce
– Każdy hotel Mercure różni się motywem przewodnim, designem, ale łączy je inspiracja lokalną kulturą. Mercure Kraków Fabryczna City jest drugim hotelem tej marki w Krakowie, a po ukończeniu części konferencyjnej, będzie też największym kompleksem konferencyjno-kongresowym w ofercie sieci Accor w stolicy Małopolski. To wyjątkowa inwestycja, dzięki której goście będą mogli doświadczyć Krakowa od zupełnie nowej strony – podkreśla Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Hotel oferuje 195 pokojów, w tym 10 apartamentów, 34 pokoje łączone oraz 49 przestronnych pokojów z sofą i aneksem kuchennym. W każdym pokoju znajduje się lodówka, sejf, szybkie łącze WiFi oraz wygodne miejsce do pracy.

– Przestrzeń hotelowa zaprojektowana została z myślą o zróżnicowanych potrzebach gości. Jest idealna zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i tych szukających wygodnych rozwiązań na długie pobyty. Kraków przyciąga jednak przede wszystkim turystów i rodziny z dziećmi. Specjalnie na nich czeka szeroka oferta kompleksu, a w niej przestronne pokoje oraz apartamenty z wyposażoną kuchnią i osobną sypialnią, restauracje koncepcyjne wielu smaków, a także basen z częścią odnowy biologicznej, sauny, grota solna, a niebawem także fitness – opowiada Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalny hotelu Mercure Kraków Fabryczna City.

Kulinarnie i rekreacyjnie
Wraz z hotelem otwiera się koncept kulinarny Fabryczna 13, który tworzy sześć restauracji z kuchnią polską, włoską, azjatycką i wegetariańską. W kompleksie znalazł się także rzemieślniczy browar Nowa Wytwórnia z piwem warzonym na miejscu.Częścią gastronomicznego pasażu Fabryczna 13 jest restauracja hotelowa Destilo. Oferuje dania kuchni galicyjskiej przyrządzane na bazie lokalnych produktów rolnych. W aranżacji wnętrz restauracji wykorzystano cegłę, drewno i elementy dawnej fabryki.
W kompleksie Fabryczna 13 działa strefa basenowa i powstaje butikowy klub fitness w standardzie premium.

Kolejne etapy – centrum konferencyjne i Muzeum Fabryka Wódki
Kolejny etap uruchomienia kompleksu – część eventowa wraz z Muzeum Fabryka Wódki – planowany jest na wiosnę 2022 roku. Zostanie wówczas otwarte Centrum Konferencyjne, liczące łącznie prawie 3500 m2 powierzchni, w którym znajdzie się 10 sal.
Jedną z największych atrakcji Fabrycznej City ma być multimedialne Muzeum Fabryka Wódki, które opowiadać będzie między innymi o 100-letniej historii tego miejsca od powstania Zakładów Państwowego Monopolu Spirytusowego, aż do czasów świetności Destylarni Polmos.

Autorem konceptu „miasta w mieście” i wykonawcą projektu pod nazwą Fabryczna City, a w nim części biurowej, mieszkaniowej oraz usługowej, jest Grupa Inter-Bud, która jest polską prywatną grupą inwestycyjną i wykonawczą, istniejącą na krakowskim rynku od ponad trzydziestu lat. Obecnie skupia kilkanaście spółek specjalizujących się w poszczególnych sektorach branży budowlanej i inwestycyjnej.

Lokalizacja
Mercure Kraków Fabryczna City położony jest między dwoma głównymi arteriami komunikacyjnymi, co pozwala na swobodny dojazd i dostęp ze wszystkich stron Krakowa. Inwestycja położona jest w odległości 10 km od przebiegającej przez Kraków autostrady A4 oraz 20 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach. Stare Miasto i Rynek Główny mieszczą się w odległości ok. 15 minut spacerem, a stara żydowska dzielnica Kazimierz – 10 minut pieszo. Droga do Dworca Głównego zajmuje osiem minut jazdy, do Tauron Areny można dotrzeć już w pięć minut, do centrum targowego Expo Kraków w 10 minut, a centrum kongresowe ICE oddalone jest o 15 minut drogi.

Zobacz Mercure Kraków Fabryczna City w Wyszukiwarce Obiektów MeetinPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt