Chmielna 73: centrum eventowe w ekosystemie innowacji

Chmielna 73 Events Center, fot. Katarzyna Cegłowska, Ketti.pl
Na zdjęciu: Chmielna 73 Events Center, fot. Katarzyna Cegłowska, Ketti.pl

Działające od kilkunastu miesięcy Centrum Eventowe Chmielna 73 zostało zaprezentowane organizatorom wydarzeń podczas branżowego otwarcia. Nowe przestrzenie to bardzo dobre miejsce do organizacji różnorodnych spotkań, dające więcej niż tradycyjne rozwiązania i usługi. W programie wydarzenia znalazły się rozmowy na ważne dla branży eventowej tematy, występy artystów oraz bankiet. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele agencji eventowych i osoby odpowiedzialne za organizację wydarzeń w korporacjach i instytucjach.

Chmielna 73 to nowoczesne przestrzenie eventowe w samym centrum Warszawy, mieszczące się Kampusie Innowacji, zlokalizowanym w Varso Place. Operatorem centrum jest Fundacja Venture Cafe Warsaw, która wspólnie z Cambridge Innovation Center inwestuje w rozwój ekosystemu innowacji. Takie otoczenie biznesowe i wynikające z niego możliwości budują dobry kontekst do organizacji wszelkiego typu wydarzeń, dzięki niemu eventowe centrum, oferuje coś więcej oprócz profesjonalnej infrastruktury.


Powitanie uczestników otwarcia Centrum Eventowego Chmielna 73

Podkreślali to podczas rozmowy rozpoczynającej event Aureliusz Górski (współzałożyciel Kampusu Innowacji CIC Warsaw, dyrektor zarządzający Fundacji Venture Cafe Warsaw) i Jakub Jóźwicki (community leader w CIC Warsaw). Obie organizacje prowadzą wiele inicjatyw, skupionych oczywiście wokół innowacji i rozwoju, skierowanych zarówno do dużych rynkowych graczy, jak i tych którzy w świecie biznesu stawiają pierwsze kroki. O tych drugich w szczególności dba Fundacja Venture Café Warsaw, która powstała po to, by wspierać innych w rozwoju i inspirować do zmian. Co więcej, 100 proc. przychodów z komercyjnego wynajmu przestrzeni eventowych Chmielnej 73 przeznaczane jest właśnie na działalność fundacji i wzmacnianie lokalnego ekosystemu innowacji. Liderzy środowisk skupionych wokół innowacji współtworzą z kolei zainicjowany i prowadzony przez Venture Café Warsaw i CIC Warsaw projekt o nazwie Trend House. Klubowicze reprezentujący środowisko biznesu, nauki, artystyczne, podróżnicze czy media spotykają się dosłownie w przestrzeniach klubu Trend House (działającego w ramach Chmielnej 73), ale głównym celem projektu jest stymulowanie współpracy i rozwój – inspirowanie do tworzenia rzeczy wielkich i rozwój kompetencji przyszłości.


Panel z udziałem Aureliusza Górskiego i Jakuba Jóźwickiego


Zespół Chmielna 73 Events Center

Podczas otwarcia uczestnicy, w nawiązaniu do idei przyświecających działalności klubu, rozmawiali właśnie o nowym modelu współpracy, rozwoju, inspiracjach i innowacjach. W debacie pt. Jak zmienić myślenie o eventach – ekologia, technologie, człowiek wzięli udział Joanna Gorczyca (dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju, PZU, ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowania społecznego biznesu, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu), Jarosław Kuźniar (dziennikarz, przedsiębiorca, właściciel Kuźniar Media, członek Trend House’u, który tworzy podcasty w projekcie Voice House, w studiu znajdującym się w przestrzeni Chmielnej 73), Łukasz Milewski (przedsiębiorca, mentor, właściciel Milewski Grow, uznawany za „ojca rozwoju osobistego w Polsce”, członek Trend House’u) oraz Monika Sacewicz (CEO ApexNet, trenerka, mentorka, współtwórczyni oprogramowanie do zdalnego onbordingu, zajmująca się sztuczną inteligencją, członkini Trend House’u). Rozmawiali o tym, jaki wpływ na projektowanie i realizację eventów będą miały takie zjawiska jak zrównoważony rozwój, ekologia i światowe zobowiązanie branży do dążenia do zeroemisyjności, digitalizacja i cyfryzacja, możliwości, ale i zagrożenia wynikające z użycia technologii, wreszcie zmiany sposobu komunikowania się i budowanie społeczności wokół eventów. Niezależnie od podejścia do trendów, rozmówcy zgodzili się co do tego, że nowa rzeczywistość oznacza dla event managerów konieczność zmiany myślenia o wydarzeniach i nabycia wielu nowych kompetencji oraz przyzwyczajenia się do bycia w procesie ciągłej zmiany i nauczenia się zarządzania nią.


Panel z udziałem Joanny Gorczycy, Jarosława Kuźniara, Łukasza Milewskiego i Moniki Sacewicz

Wydaje się, że event managerowie są już na te zmiany bardzo dobrze przygotowani, co pokazuje przeprowadzone podczas eventu badanie (uczestnicy w trakcie wydarzenia odpowiadali na pytania za pomocą aplikacji), ale ich zdanie, co do oceny tych zmian jest podzielone. Z barometru nastrojów branży eventowej widać, że środowisko jest podzielone, zarówno jeśli chodzi o nastroje, jak i podejście do wspomnianych zmian. Dobrą wiadomością jest, że niemal 40 proc. uczestników spotkania, aby określić moment, w jakim znajduje się branża, wybrało odpowiedź, iż branża się odbudowuje, co oznacza, że organizacja eventów stacjonarnych powraca na właściwe tory, a równolegle są realizowane eventy hybrydowe i online. Zdaniem dwóch trzecich pytanych eventy online nie zastąpią eventów na żywo i nie będą tak skuteczne. Kluczowym określeniem definiującym przemysł spotkań 2.0 było dla uczestników wydarzenia słowo „innowacje”. O nastrojach w branży i zmianach – dla jednych rewolucyjnych, dla innych ewolucyjnych – jakie w niej zaszły, rozmawiali Dominika Duda (community principal w Cambridge Innovation Center), Michał Czerniak (dyrektor zarządzający Brill AV Media), Michał Michałowski (wiceprezes zarządu KDK Events) oraz Artur Woliński (prezes zarządu agencji informacyjnej Newseria). Panele były prowadzone przez Magdalenę Kondas (redaktor naczelną MeetingPlanner.pl).


Panel z udziałem Dominiki Dudy, Michała Czerniaka, Michała Michałowskiego i Artura Wolińskiego

W nawiązaniu do konieczności zmiany perspektywy, o czym była mowa podczas paneli, wystąpił w pokazie „Corporate Magic” Iluzjonista Y.


Iluzjonista Y

Debaty odbyły się w przestrzeni Hall, czyli największej sali eventowej Chmielnej 73 (o powierzchni 300 mkw. i wysokości 5 m), w której można zorganizować wydarzenia do 250 osób. Bankiet, podczas którego wystąpili zespół All That Jazz i DJ Jovar, odbył się w District Hall, czyli miejscu, które w ciągu dnia stanowi przestrzeń coworkingową, a popołudniami eventową, gdzie realizowane są zarówno projekty własne Fundacji Venture Cafe Warsaw i CIC Warsaw, jak i zewnętrzne wydarzenia (można tu zorganizować przyjęcie dla 500 gości lub konferencję dla 300 uczestników).


All That Jazz


DJ Jovar

Oprócz tych przestrzeni goście wydarzenia zobaczyli taras widokowy (zlokalizowany na a 21 piętrze jednej z wież Varso Place), stylizowaną na przestrzeń garażu salę Garage (60 miejsc w ustawieniu teatralnym), Living Room (70 miejsc w ustawieniu teatralnym), czyli przestrzeń, która jednocześnie jest siedzibą Trend House’u, kameralne, ale przystosowane do prowadzenia kreatywnych spotkań Design Room (20 miejsc w ustawieniu teatralnym), Strategy Room (12 miejsc w układzie „U”), stylizowany na czytelnię Research Room (20 miejsc w ustawieniu teatralnym) czy przygotowane do m.in. nagrywanie podcastów Studio.
Z Chmielną 73 Events Center sąsiaduje znajdujący się w tym samym budynku NYX Hotel Warsaw, który gościł uczestników wydarzenia spoza Warszawy.


Partnerzy branżowego otwarcia Centrum Eventowego Chmielna 73

Branżowe otwarcie Chmielna 73 Events Center odbyło się 21 września. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Chmielna 73 Events Center oraz CIC Warsaw we współpracy z MeetingPlanner.pl. Patronem medialnym otwarcia jest Agencja Informacyjna Newseria. Partnerami wydarzenia byli Anseba Music Agency, Brill AV Media, Chivas, Connectto, Keti.pl, M-Duo, Media Motion, Nutri Catering & Events, NYX Hotel Warsaw, Rent Design, Van Pur, Winestory. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu MP MICE & More®.

ZOBACZ FOTORELACJE
Otwarcie Chmielna 73 Events Center cz. 1
Otwarcie Chmielna 73 Events Center cz. 2
Otwarcie Chmielna 73 Events Center cz. 3
Otwarcie Chmielna 73 Events Center cz. 4
Zdjęcia: Katarzyna Cegłowska, Ketti.pl

Zobacz też: Barometr nastrojów branży podczas otwarcia Chmielnej 73 >>>
Zobacz też: Chmielna 73 Event Center – oferta dla organizatorów wydarzeń >>>
Zobacz Chmielna 73 Events Center w Wyszukiwarce Obiektów MeetingPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt