Mercure Conacul Cozieni otwarty


 
Nowy hotel w stylu Brâncovenesc położony 19 kilometrów na wschód od Bukaresztu, w otoczeniu naturalnej przyrody przywitał pierwszych gości jako kolejny obiekt uznanej marki w stolicy Rumunii.
 
Mercure Conacul Cozieni znajduje się w rezydencji z początków ubiegłego stulecia, otoczonej winnicami i sadami. Dzięki modernizacji i rozbudowie hotel zachowuje styl architektoniczny Brâncovenesc.
 
Położony w naturalnym krajobrazie otaczającym klasztor Pasărea, jezioro Pasărea i las Pustnicu, hotel jest miejscem na imprezy biznesowe i okolicznościowe, wypoczynek i relaks, a także chwile wytchnienia na świeżym powietrzu. Obiekt znajduje się w pobliżu autostrady A2, dzięki czemu jest dobrze skomunikowany z Bukaresztem i jego metropolitalnym obszarem biznesowym, a od międzynarodowego lotniska Henri Coandă dzieli go 30 minut jazdy samochodem i autobusem.
 
Czterogwiazdkowy Mercure Conacul Cozieni oferuje gościom 75 pokojów typu superior, privilege oraz apartamenty, wzbogacone obrazami stworzonymi przez młodą rumuńską artystkę Carinę Rusu. Całości dopełniają zdobienia stylizowane na tradycyjne rumuńskie motywy. Do dyspozycji odwiedzających nowy hotel są kosmetyki Elemental Herbology dostępne w łazienkach, bezpłatny minibar i umeblowany balkon z widokiem na basen. Wszystko w myśl „Great Bed for Great Dreams”, jaka przyświeca marce Mercure.
 
W ramach renowacji historyczna rezydencja została przekształcona w miejsce konferencyjne. Sala balowa Podgoreanu pomieści do 250 osób i wyróżnia się miejskim, industrialnym wystrojem. Znajduje się na pierwszym piętrze i zapewnia dostęp do tarasu. Kompleks hotelowy uzupełniła zupełnie nowa modułowa przestrzeń eventowa Codrii Vlăsiei z dziełami sztuki, stworzonymi przez młodą artystkę Isabellę Stefani. Ta część hotelu wyróżnia się motywami artystycznymi i instalacjami, takimi jak drzewo życia na głównej ścianie holu stworzone przez znaną rumuńską artystkę Ileanę Oancea.
 
Międzynarodowa restauracja à la carte i bar Elements oferują różnorodne dania inspirowane historycznymi smakami, lokalnymi odkryciami i żywiołami życia – wodą, ogniem, ziemią i powietrzem. 10-miejscowy T-Cellar to sekretny zakątek, w którym króluje wino. Hotel oferuje gościom dostęp do odkrytego basenu, w pełni wyposażonej siłowni z widokiem na las, sauny suchej i mokrej, a także tarasu na świeżym powietrzu.
 
Ogromny ogród otaczający obiekt, parking zewnętrzny z 4 ładowarkami do samochodów elektrycznych, panele słoneczne podgrzewające wodę w basenie oraz recykling stuletnich cegieł przekształconych przez zainspirowanych architektów w piękne balkony są częścią misji zrównoważonego rozwoju hotelu, wpisując się w globalną filozofię Accor.
 
Projekt kompleksu wykonał zespół architektów Studio3.
 
Nowy hotel będzie zarządzany przez rumuńską firmę Next Hospitality.
 
 – Jestem bardzo dumny widząc, jak ta spektakularna nieruchomość ożywa. To nagroda za ciężką pracę, pasję i ambicję, które włożyliśmy w tę inwestycję przez ostatnie cztery lata wraz z architektami, inżynierami i projektantami. Naszym celem było uratowanie tego architektonicznego klejnotu poprzez zachowanie jego oryginalnego stylu i oddanie go społeczności z nowymi udogodnieniami, aby zaspokoić potrzeby współczesnych podróżnych i organizatorów różnorodnych wydarzeń – powiedziała Claudia Badiu, CEO Next Hospitality.
 
– Honorujemy dziedzictwo starej rezydencji Cozieni i przenosimy jej historię na następne pokolenia podróżników, poszukujących przyjaznych dla środowiska i inspirowanych lokalnie, uroczych miejsc na pobyt w celach biznesowych oraz rekreacyjnych. Partnerstwo z Accor w zakresie usług hotelowych stanowi podstawę wydajności i zapewnia silne wsparcie w przekształceniu Mercure Conacul Cozieni w najlepszą destynację wypoczynkową i biznesową obok Bukaresztu – dodała Mihaela Iordache, Mercure Conacul Cozieni GM.
 
Zgodnie z DNA marki, hotele Mercure są zakorzenione w lokalnej społeczności, zapewniając pełne doświadczenie autentyczności regionu, z jego kuchnią, rzemiosłem i tradycjami. Każdy obiekt ma swój styl i osobowość inspirowane lokalnym środowiskiem i kulturą.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl