Pałac Pakoszów w Grupie Europlan

W roku 2023 Pałac Pakoszów, zlokalizowany w Piechowicach k. Jeleniej Góry, stał się częścią Grupy Europlan, zarządzającej obiektami hotelowymi. Obiekt posiada 45 pokojów oraz strefę biznesową. 
 
Pałac jest historycznym obiektem z XVIII wieku, wpisanym do rejestru zabytków. 11 lat temu jego właściciele – Ingrid i Hagen Hartmann po prowadzonym przez pięć lat remoncie oddali do użytku nowo dobudowaną część – Nad Stawami. Działają w niej 24 apartamenty, restauracja, strefa SPA i wellness. Najcenniejszym pokojem jest salon z zachowanym kominkiem z piaskowca i kaflami z Delft z XVIII wieku.
 
Część eventowa hotelu obejmuje sześć pomieszczeń, największa z nich – restauracja Bielańska ma 145 mkw. i mieści do 120 osób w ustawieniu kinowym lub bankietowym. Restauracja Nad Stawami ma 135 mkw. i posiada miejsca dla 100 osób. Sala Barokowa i Salon Fryderyka II położone są na I piętrze. Sala ma 100 mkw. i mieści do 100 osób, a Salon to 58 mkw. i może w nim uczestniczyć w spotkaniu do 60 osób. Mniejsze pomieszczenia to Salonik Miśnieński, zlokalizowany na parterze, oraz Biblioteka na I piętrze, w każdym z nich na 28 mkw. może się spotkań do 25 osób. Wszystkie pomieszczenia mają dostęp do światła dziennego.
 
Pałac, położony w 18,5-hektarowym parku krajobrazowym, pełni także rolę ośrodka kulturalnego, organizowane są tutaj różnorodne wydarzenia artystyczne.
Hotel został przekazany w zarządzanie Grupie Europlan, należącej do Artura Koziei, inwestora i hotelarza, związanego rodzinnie z Karkonoszami i zarządzającego w tym regionie kilkoma obiektami hotelowymi, między innymi Hotelem Lake Hill Resort & Spa nad zalewem w Sosnówce.
Wkrótce nastąpi otwarcie kolejnego hotelu grupy, historycznego obiektu w Karpaczu Górnym – pięciogwiazdkowego Hotelu Sanssouci pod marką MGallery, a w planach jest przywrócenie świetności zabytkowemu obiektowi w Karpaczu przed wojną zwanego Teichmannbaude a po II wojnie światowej działającego jako Hotel Orlinek tuż przy wyciągu narciarskim i słynnej skoczni narciarskiej Orlinek (Schneekoppenschanza).
 
W Grupie Europlan działają także hotele – Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Radisson Blu w Ostródzie, w trakcie realizacji są inwestycje dotyczące hoteli – MGallery w Karpaczu, Mövenpick w Zakopanem, Campanile w Warszawie i Termy Karkonosze w Staniszowie koło Jeleniej Góry.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl