Dawne Sanatorium Milicyjne otwarte jako Arche Nałęczów

W czerwcu Grupa Arche otworzyła nowy hotel Arche Nałęczów, zlokalizowany w dawnym Sanatorium Milicyjnym. Oferuje on 308 pokojów, strefę spa oraz centrum konferencyjne i stanowi największy obiekt hotelowo-eventowy na Lubelszczyźnie.
 
– Obiekt posiada grotę solną, sauny, oferuje usługi sanatoryjne. Goście podczas pobytu będą mogli skorzystać z siłowni, basenów i strefy rehabilitacji, a na dachu pierwszego piętra wypiją kawę z widokiem na Nałęczów – opowiada Artur Trukawiński, dyrektor Arche Nałęczów dawnego Sanatorium Milicyjnego.
 
Część konferencyjną obiektu tworzy dziewięć sal, z których największa ma powierzchnię 600 mkw, i wysokość 5,5 metra, a pozostałe – 160 mkw. oraz 44 mkw. (pomieszczenia te można dzielić na mniejsze przestrzenie).
Budowa Sanatorium Milicyjnego rozpoczęła się 40 lat temu, z inicjatywy generała Czesława Kiszczaka, jednak przez dekady nie podjęto się dokończenia tej inwestycji. Otwarcie Arche Nałęczów symbolicznie zakończyło ten proces. Uroczystość została połączona z rozpoczęciem drugiej edycji Tour de Pologne Women. Start wyścigu odbył się z terenu hotelu.
 
Podczas ceremonii oficjalnego otwarcia obiektu, przecięcie wstęgi wykonali: Władysław Grochowski, prezes Arche SA, Wiesław Pardyka, burmistrz Nałęczowa, Marek Wojciechowski, wicemarszałek województwa lubelskiego, Czesław i Elżbieta Langowie, organizatorzy Tour de Pologne, Bogusław Gałęzowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa, oraz Artur Trukawiński, dyrektor Arche Nałęczów.

Także w czerwcu 2024 firma Arche otworzyła największą przestrzeń eventową na Pomorzu – Hangar3500, położoną w Mielnie, w zabytkowym obiekcie wojskowym.
– W otwarciu tych obiektów widzę nie tylko znaczący rozwój naszej firmy, ale także istotny impuls dla lokalnej gospodarki i turystyki – zaznacza Władysław Grochowski, prezes Arche SA. – To potwierdzenie, że z należytym szacunkiem dla historii można kreować nowoczesne przestrzenie, które w pełni odpowiadają oczekiwaniom współczesnych gości. Jestem wyjątkowo dumny z obiektu w Nałęczowie – udało nam się odwrócić los budynku, który przez lata popadał w ruinę. Dzięki naszym wysiłkom, miejsce to zyskało nowe życie, stając się centrum aktywności dla lokalnej społeczności i atrakcją dla odwiedzających.

Grupa Arche istnieje już ponad 33 lata i jest największą prywatną polską siecią hoteli. 20 hoteli to głównie obiekty historyczne. Poza wymienionymi powyżej należą do nich Zamek Janów Podlaski, Pałac w Łochowie oraz zdobywające szereg nagród Dwór Uphagena w Gdańsku i Cukrownia w Żninie. Dzięki sprzedaży apartamentów inwestycyjnych w Systemie Arche® Grupa odrestaurowuje wspomniane obiekty zabytkowe i buduje nowe hotele. Rewitalizacja obiektów zabytkowych stała się ponadczasową misją firmy.

Zobacz Arche Nałeczów w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl