Arche: przestrzeń eventowa Hangar3500 otwarta

W czerwcu Grupa Arche otworzyła w Mielnie obiekt stanowiący największą przestrzeń eventową na Pomorzu. Zlokalizowany w zabytkowym Hangarze Arche Mielno Fabryka Samolotów, Hangar3500 to wielofunkcyjna sala, która pomieści do 3500 osób w układzie teatralnym oraz 2500 z układzie bankietowym.
 
Sala powstała w hangarze, należącym kiedyś do Bazy Lotnictwa Luftwaffe, która produkowała wojskowe wodoloty. Składowanie jednostek trwało tam do 1945 roku, a następnie teren przejęło Wojsko Polskie. Baza służyła armii nieprzerwanie do lat 90. XX wieku.
W sierpniu 2023 roku w obiekcie otwarty został hotel ze 115 pokojami, a pod koniec czerwca 2024 – oddano do użytku 48 nowych pokojów oraz oficjalnie otwarto salę Hangar3500, której powierzchnia wynosi 3500 mkw. Stanowi ona przestronną arenę, która może być wykorzystywana na organizację wydarzeń kulturalnych i biznesowych, a tego lata stała się terenem wypoczynkowym dla gości hotelowych z barami, basenami, przestrzenią rekreacyjną pod dachem oraz dmuchańcami dla dzieci.
– Hangar łączy unikatową przestrzenią zewnętrzną z bezpośrednim dostępem do Morza Bałtyckiego i Jeziora Jamno. W połączeniu z bazą noclegową stanowi jedną z największych przestrzeni eventowych w Polsce – mówi Artur Spyrzewski, dyrektor Arche Fabryki Samolotów w Mielnie.
 
Podczas dnia otwartego obiektu, 29 czerwca 2024, odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w trzech inscenizacjach historycznych przygotowanych przez grupy polskich i niemieckich rekonstruktorów. Zademonstrowano między innymi odprawę grupy niemieckiej, szpital polowy, akcję zderzenia z ruchem oporu oraz akcję pojmania, przesłuchania jeńca, a widowisko to obrazowało przebieg wojny.
W obozowisku przed Hangarem3500 można było sprawdzić również, jak wyglądała i nadawała radiostacja wojskowa, zobaczyć zabytkowe pojazdy i broń oraz przejechać się zabytkową ciężarówką a także odwiedzić polowy szpital. Podczas wieczornego spaceru z przewodnikiem goście mieli okazję poznać wojenne historie związane z hangarem i bazą lotniczą a także zwiedzić tajemnicze zakamarki bazy.
Także w czerwcu 2024 Grupa Arche oddała do użytku Arche Nałęczów, zlokalizowany w dawnym Sanatorium Milicyjnym.
– To tylko fragment naszych szerszych planów, ale już teraz stanowią one ogromny postęp zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla naszego doświadczenia w branży. W otwarciu tych obiektów widzę nie tylko znaczący rozwój naszej firmy, ale także istotny impuls dla lokalnej gospodarki i turystyki – zaznacza Władysław Grochowski, prezes Arche SA.
 
Grupa Arche istnieje już ponad 33 lata i jest największą prywatną polską siecią hoteli. 20 hoteli to głównie obiekty historyczne. Poza wymienionymi powyżej należą do nich Zamek Janów Podlaski, Pałac w Łochowie oraz zdobywające szereg nagród Dwór Uphagena w Gdańsku i Cukrownia w Żninie. Dzięki sprzedaży apartamentów inwestycyjnych w Systemie Arche® Grupa odrestaurowuje wspomniane obiekty zabytkowe i buduje nowe hotele. Rewitalizacja obiektów zabytkowych stała się ponadczasową misją firmy.
 
Zobacz Arche Fabryka Samolotów Mielno w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl