Ireneusz Węgłowski przewodniczącym Rady Polskiej Organizacji Turystycznej

Ireneusz Węgłowski
Na zdjęciu: Ireneusz Węgłowski

Na posiedzeniu inauguracyjnym Rada Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji wybrała przewodniczącego. Przez najbliższe trzy lata pracami Rady kierował będzie Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP).

Ireneusz Węgłowski jest prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego – organizacji reprezentującej interesy polskich hotelarzy na szczeblu lokalnym, krajowym i Unijnym. IGHP jest członkiem międzynarodowej organizacji HOTREC, zrzeszającej hotele, restauracje i kawiarnie w Europie.

W lipcu 2020 roku Ireneusz Węgłowski został nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Orbisu. Wcześniej (od 1991 roku) był wiceprezesem zarządu Orbis SA. W ostatnich latach był odpowiedzialny m.in. za komunikację korporacyjną spółki, relacje inwestorskie, relacje z mediami i CSR. Wcześniej działał w Orbisie w obszarze zarządzania nieruchomościami hotelowymi, uczestniczył także w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego. Z powodzeniem brał udział w realizacji wielu projektów zbycia niestrategicznych dla spółki nieruchomości.  
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zrealizował Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA).

Wiceprzewodniczącą Rady Polskiej Organizacji Turystycznej została Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora ds. turystyki w Wydziale ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.
W Radzie POT organizacje branżowe sektora MICE reprezentują: Łukasz Adamowicz, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel oraz Paula Fanderowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.
Skład Rady POT >>>

Posiedzenie inauguracyjne Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji odbyło się 13 maja.

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt