Zmiany w zarządzie Orbisu, Dominik Sołtysik na czele

Dominik Sołtysik, prezes zarządu i dyrektor generalny, Inesa Kuczalska, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy, Michał Parzydeł, członek zarządu i dyrektor prawny
Na zdjęciu: Dominik Sołtysik, prezes zarządu i dyrektor generalny, Inesa Kuczalska, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy, Michał Parzydeł, członek zarządu i dyrektor prawny

Po siedmiu latach pełnienia funkcji prezesa zarządu i dyrektora generalnego Orbisu, Gilles Clavie złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie Orbisu. Rada nadzorcza Orbisu funkcję tę powierzyła Dominikowi Sołtysikowi.

Gilles Clavie, który pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego AccorInvest został powołany w skład rady nadzorczej Orbisu. – Siedem lat kierowania Orbisem to czas wyzwań, osiągania kamieni milowych w rozwoju firmy i niezwykle intensywnej pracy, ale jednocześnie ogromnej satysfakcji z jej wyników. Jestem dumny z osiągnięć Orbisu i chciałbym wyrazić szacunek, uznanie i podziękowania wszystkim Pracownikom w Grupie. Dziękuję również naszym partnerom biznesowym i inwestorom, którzy darzyli nas zaufaniem przez te lata. Ze względu na szereg obowiązków związanych ze stanowiskiem prezesa i dyrektora generalnego, które objąłem w ubiegłym roku w Grupie AccorInvest, w pełni skoncentruję swoje działania na transformacji i nowej strategii AccorInvest oraz bezpiecznym przejściu Spółki przez kryzys, który nas dotknął w 2020 roku – skomentował Gilles Clavie.

Gilles Clavie był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym międzynarodowej grupy Orbis od 2014 r. Pod jego kierownictwem w 2019 roku Orbis wkroczył w nowy rozdział swojego rozwoju, przekształcając się w największą grupę inwestującą w aktywa hotelowe w Polsce i Europie Wschodniej, umacniając swoją pozycję w regionie. Gilles Clavie został wyróżniony w gronie „20 najbardziej efektywnych prezesów warszawskiej giełdy” (indeks mWIG40) przez Harvard Business Review Polska i TMS Brokers.

Rada nadzorcza Orbisu powołała uchwałami z 1 lipca br. nowych członków zarządu. Do składu zarządu Spółki powołano: Dominika Sołtysika (prezes zarządu i dyrektor generalny), Inesę Kuczalską (wiceprezes zarządu i dyrektor finansowa), Michała Parzydła (członek zarządu i dyrektor prawny).

Dominik Sołtysik jest odpowiedzialny za zarządzanie działalnością hotelową w Europie Wschodniej i zajmuje stanowisko dyrektora generalnego. Dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora operacyjnego w Orbisie. W tym czasie był odpowiedzialny za efektywne zarządzanie portfelem nieruchomości hotelowych oraz rozwój Grupy w Polsce i w krajach Europy Wschodniej. Uczestniczył w realizacji wielu projektów korporacyjnych, m.in. w przygotowaniu transakcji zakupu hoteli i wejścia Orbisu na nowe rynki w 2015 roku oraz w procesie sprzedaży działalności serwisowej na rzecz Accoru w 2019 r.
Jest absolwentem wydziału finansów Wyższej Szkoły Handlowej w Tuluzie, a swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał jako audytor finansowy w Salustro Reydel. W 2003 roku rozpoczął pracę w dziale finansowym w centrali Grupy Accor w Paryżu. W 2010 roku został dyrektorem finansowym Accor Pannonia Hotels w Budapeszcie. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobył duże doświadczenie z zakresu finansów, rozwoju i zarządzania aktywami w Paryżu, Londynie, Budapeszcie i w Warszawie.

Inesa Kuczalska karierę zawodową rozpoczęła w obszarze finansów w spółkach Accor w Polsce. Od 2009 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora finansowego Orbisu, po czym we wrześniu 2019 r. objęła funkcję dyrektora finansowego Spółki. Inesa Kuczalska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość oraz Executive MBA. Ukończyła również program MBA Uniwersytetu w Montrealu (UQAM).

Michał Parzydeł jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2010 roku, w ramach aplikacji prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie uzyskał tytuł radcy prawnego. Od 2004 roku doradzał spółkom zależnym Orbis SA. Od 2013 roku rozpoczął świadczenie doradztwa prawnego na rzecz Orbis SA. Aktywnie uczestniczył w przygotowaniu i realizacji najistotniejszych przedsięwzięć Orbisu w ostatnich latach.

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt