Zmiana na stanowisku prezesa Hali Stulecia

Magdalena Piasecka i Jakub Grudniewski (obecny prezes zarządu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Hala Ludowa Sp. z o.o.)
Na zdjęciu: Magdalena Piasecka i Jakub Grudniewski (obecny prezes zarządu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Hala Ludowa Sp. z o.o.)

Magdalena Piasecka nie pełni już funkcji prezesa wrocławskiej Hali Stulecia. Zastąpił ją na tym stanowisku dotychczasowy wiceprezes Jakub Grudniewski. Magdalena Piasecka zaznacza, iż decyzje personalne mają charakter polityczny.

Magdalena Piasecka jako prezes zasiadała w zarządzie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Hala Ludowa Sp. z o.o., której właścicielem jest Miasto Wrocław, od lipca 2019 roku. Wiceprezesem spółki został wówczas jej wcześniejszy prezes – Jakub Grudniewski.

Obecnie stanowisko prezesa wróciło w ręce Jakuba Grudniewskiego, a Magdalena Piasecka, pełniąca jednocześnie funkcję przewodniczącej klubu Nowoczesna Plus w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, straciła stanowisko. Jak poinformowała w poście zamieszczonym na Facebooku, o tym, że Zgromadzenie Wspólników nie przedłuży jej kontraktu, a tym samym ze skutkiem natychmiastowym przestanie pełnić funkcję prezesa Hali Stulecia, dowiedziała się w rozmowie telefonicznej, tuż przed spotkaniem wspólników. Jak podkreśla, poinformowano ją również, że decyzja nie jest związana z merytorycznymi zastrzeżeniami dotyczącymi pracy, ale ponosi konsekwencje działań kolegów z Nowoczesnej w Radzie Miejskiej Wrocławia.
Lokalne, wrocławskie media, pisząc o zmianach w zarządzie Hali Stulecia i wpisie w mediach społecznościowych Magdaleny Piaseckiej, przypominają konflikt pomiędzy Nowoczesną a środowiskiem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który rozpoczął się podczas ustalania budżetu miasta na ten rok, a w konsekwencji doszło do odwołania ze stanowiska wiceprezydenta Wrocławia Adama Zawady z Nowoczesnej, co zostało uznane za ostateczne zerwanie koalicji.

Miasto decyzję o zmianie na stanowisku prezesa zarządu Hali Stulecia tłumaczy pandemią i końcem kadencji Magdaleny Piaseckiej: „Kadencja zarządu wygasła, a decyzja właścicielska jest taka, że na nową kadencję został powołany jako prezes spółki Jakub Grudniewski, przed którym postanowiono nowe wyzwania, aby maksymalnie wykorzystać potencjał Hali Stulecia. To m. in. rozwój części gastronomicznej i przywrócenie funkcji sportowych hali, ale także otwarcie przestrzeni wystawienniczej na poziomie -1”.

Magdalena Piasecka w latach 2017 – 2018 pełniła funkcję wiceprezydenta Wrocławia, odpowiadając za zrównoważony rozwój miasta, edukację oraz zarządzanie zasobem komunalnym. W latach 2008 – 2017 zajmowała stanowisko prezesa zarządu Convention Bureau – Wrocław. Główne jej działania skupiały się wówczas na pozyskiwaniu dla Wrocławia wydarzeń, zarządzaniu międzynarodowymi projektami (np. Wrocław Global Forum 2010 – 2016, konferencja klimatyczna Climate KIC, ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych), współpracy z sektorem hotelowym, obiektami konferencyjno-kongresowymi.
W latach 2008 – 2012 ściśle współpracowała z UEFA przy organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Wrocławiu. Ma duże doświadczenie przy współpracy z instytucjami publicznymi, sektorem prywatnym, jak również stowarzyszeniami międzynarodowymi.
W 2017 r. otrzymałam MP Power Awards® za wieloletnie działania na rzecz rozwoju przemysłu spotkań w Polsce i promocję Wrocławia.
Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego i Studiów Podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Jakub Grudniewski specjalizuje się w zarządzaniu międzynarodowymi oraz krajowym projektami. Karierę rozpoczynał od pracy na platformie logistycznej Trans.eu, po czym zajął się współorganizacją oraz produkcją kluczowych dla miasta wydarzeń, m.in. Polskiej Prezydencji w UE (2011), Wrocław Global Forum (2010 – 2016), Europejskiej Nagrody Filmowej (2016), The World Games (2017) czy też Światowego Kongresu IFLA WLIC (2017). Od 2010 roku aktywnie działa na rzecz rozwoju turystyki biznesowej we Wrocławiu i promocji miasta na arenie zarówno polskiej, jak i międzynarodowej. Członek stowarzyszenia Meetings Professional International (MPI). Współpracował z kluczowymi ośrodkami naukowymi oraz think-tankami, m.in. The Atlantic Council, Academia Europaea, Climate-KIC czy też Europejskim Instytutem Technologicznym EIT+ (dzisiejszy PORT).
Jest absolwentem Prawa w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym. Studiował także Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zobacz Halę Stulecia w wyszukiwarce obiektów MeetingPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt