Łukasz Łyjak w Kuźni Społecznej w Olsztynie

Łukasz Łyjak, manager Kuźni Społecznej w Olsztynie
Na zdjęciu: Łukasz Łyjak, manager Kuźni Społecznej w Olsztynie

Od połowy lipca tego roku Łukasz Łyjak będzie pełnił funkcję managera Kuźni Społecznej w Olsztynie. Wcześniej związany był m.in. z olsztyńską agencją Bartbo.

Nowe stanowisko Łukasza Łyjaka związane zarówno z technicznym zarządzaniem budynkiem, jak i eventami, które się tam odbywają, kreowaniem ich, wdrażaniem nowych pomysłów, ale też zarządzaniem zespołem, który jest już na miejscu i budową struktur sprzedażowo-marketingowych. – Moim celem będzie nawiązanie bliskiej współpracy zarówno z lokalnymi firmami, jak i urzędem miasta, a także grupami, które pojawią się w Olsztynie gościnnie – mówi Łukasz Łyjak.

Kuźnia Społeczna jest nowym miejscem, została wybudowana jako wsparcie dla Banku Żywności w Olsztynie, a jej celem jest zarabianie na działalność statutową. Nowe miejsce prowadzi działalność eventową. – Mamy możliwość organizowania noclegów (13 pokojów, 50 miejsc noclegowych), konferencji, targów, koncertów, stand upów, team buildingów, gier miejskich. Do końca roku chcemy zaadaptować teren zewnętrzny zielony (z tyłu za budynkiem, z przodu mamy parking wraz ze stoiskami), który pomoże nam obsługiwać również większe eventy outdoorowe, a także prowadzimy bardzo ciekawy projekt aktywizacyjny FOLM „From Outdoors to Labour Market” – jest to bardzo ciekawe doświadczenie dla młodych ludzi – tłumaczy Łukasz Łyjak. – Docelowo chcemy stać się miejscem, gdzie firmy, a także osoby indywidualne będą organizować różnego rodzaju wydarzenia, zarówno te formalne, jak i nieformalne – podkreśla. Kuźnia jest nowym miejscem, ale miała bardzo trudny start – niestety zaraz po wybudowaniu w 2019 roku spłonęła, trzeba było ją odbudować, a następnie jej działalność została wstrzymana przez pandemię. – Teraz więc chcemy, aby miejsce zaczęło działać pełną parą – podkreśla manager Kuźni.

Łukasz Łyjak zajmował się przeprowadzaniem badań rynku dla takich firm jak CCHBC, Kompania Piwowarska, Wedel. Następnie związał się z branżą farmaceutyczną, był przedstawicielem aptecznym i medycznym, zajmował się promocją leków RX wśród lekarzy POZ i cardio. Był regionalnym przedstawicielem handlowym w firmie z branży paliwowej, a następnie pracował w dziale sprzedaży reklamy Gazety Olsztyńskiej. Stamtąd trafił do agencji eventowej Bartbo, w której zajmowałem się kreacją i sprzedażą eventów. Jak podkreśla, z powodu pandemii, podobnie jak 90 procent zespołu, musiał opuścić firmę, a w czasie ponad rocznej przerwy w branży pracował jako samodzielny specjalista w firmie handlowej Falken Trade. – Teraz zaczynam nowy rozdział z zapałem i głową pełną pomysłów, a zaufanie, jakim obdarzył mnie mój nowy pracodawca chciałbym przekuć w sukces – mówi.

Łukasz Łyjak jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jego największą pasją jest jest zdecydowanie piłka nożna, którą uwielbia oglądać, a także wciąż uprawia amatorsko. Interesuję się również event marketingiem i mówi o sobie maniak LinkedIna.

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt