MSiT: Andrzej Gut-Mostowy odpowiada za turystyką

Andrzej Gut-Mostowy przyjął nominację z rąk ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. Fot. FB Andrzeja Guta-Mostowego
Na zdjęciu: Andrzej Gut-Mostowy przyjął nominację z rąk ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. Fot. FB Andrzeja Guta-Mostowego

Andrzej Gut-Mostowy, dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii przechodzi do nowo utworzonego Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT), gdzie będzie odpowiadał za turystykę.

– Przyjąłem nominację na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie będę kontynuował swoją prace na rzecz turystyki  – poinformował w piątek Andrzej Gut-Mostowy, dziękując jednocześnie za zaufanie. Gut-Mostowy przyjął nominację z rąk ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka.

Andrzej Gut-Mostowy pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii przez niemal dwa lata. W związku ze zmianą resortu przez Guta-Mostowego, Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało podsumowanie jego urzędowania.
„Jego urzędowanie przypadło na szczególnie trudny dla gospodarki turystycznej czas pandemii. Wiceminister koncentrował się na wypracowywaniu rozwiązań i programów wsparcia dla branż, które zostały najbardziej dotknięte wprowadzonymi obostrzeniami.
Działania inicjowane przez wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego miały na celu wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy w branży turystycznej - wiele rozwiązań zawarto m. in. w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej.
Rada Ekspertów do spraw Turystyki powołana przez wiceministra aktywnie włączyła się m.in. w prace konsultacyjne dotyczące Krajowego Planu Odbudowy oraz wypracowanie założeń do transformacji i rozwoju turystyki.
Podstawą pracy wiceministra był dialog, konsultacje z przedsiębiorcami i samorządowcami. Aktywnie uczestniczył w licznych konferencjach, kongresach i spotkaniach podejmując tematy gospodarki, promocji gospodarczej oraz rozwoju turystyki”.

Ministerstwie Rozwoju i Technologii w podsumowaniu podkreśliło, że wiceminister jest pomysłodawcą programu Polski Bon Turystyczny oraz wskazało rozwiązania i instrumenty wsparcia dla sektora turystyki powstałe w W czasie urzędowania wiceministra Guta-Mostowego. Są to m.in.: ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, ustawa pomocowa, tzw. Tarcza turystyczna, Polski Bon Turystyczny, Turystyczny Fundusz Zwrotów, Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Zobacz też Wraca Ministerstwo Sportu i Turystyki, na czele Kamil Bortniczuk >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt