Rafał Rosiejak dołącza do zespołu zarządzającego ZR Hotele Kraków

Rafał Rosiejak, dyrektor generalny ZR Hotele Kraków
Na zdjęciu: Rafał Rosiejak, dyrektor generalny ZR Hotele Kraków

Od stycznia 2022 roku zarząd grupy ZR Hotele Kraków będzie wspierać jako dyrektor generalny Rafał Rosiejak, znany ekspert i praktyk hotelowy. Obecną na rynku od ponad 30 lat Grupę ZR Hotele tworzą hotele i restauracje w zabytkach zlokalizowane w Krakowie i okolicach.  

Rafała Rosiejak związany jest z branżą hotelową od 2004 r., kiedy został dyrektorem generalnym Domina Hotels & Resorts. W latach 2008-2012 był odpowiedzialny za przygotowanie bazy noclegowej dla drużyn, sponsorów i kibiców Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ jako krajowy koordynator ds. zakwaterowania. W latach 2013 – 2014 pracował w Zurichu (dla FIFA) przy organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup Russia 2018, jako szef zakwaterowania, będąc jednocześnie dyrektorem Centrum Konferencyjnego na PGE Narodowym w Warszawie. W latach 2016-2017 piastował stanowisko dyrektora centrum targowo-konferencyjnego Expo Mazury w Ostródzie, następnie dołączył do zespołu Hotel Professionals, gdzie przygotowywał do otwarcia i wprowadził na rynek hotel Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa.
W ostatnich latach Rafał Rosiejak stał na czele zespołów hotelowych dwóch największych światowych agencji doradczych – Colliers i CBRE, był także członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym LEI Transactions – butikowej agencji międzynarodowej działającej w branży nieruchomości.
Rafał Rosiejak jest także członkiem jury konkursu MP Power Awards®.

— Bardzo się cieszę, że Rafał zgodził się pracować razem z nami w Krakowie. Cenimy sobie jego wiedzę, otwartość i pomysłowość. Niewątpliwie to osoba bardzo rozpoznawalna na rynku hotelowym. Na pewno wniesie wiele ciekawych rozwiązań wspierających dynamiczny rozwój grupy ZR Hotele – powiedział Aram Raoof, prezes zarządu spółki ZR Hotele.

— Dziękuję Aramowi za zaufanie. Wchodząc do dynamicznego siedemdziesięcioosobowego zespołu ZR Hotele wniosę swoje wieloletnie doświadczenie. Wierzę, że inwestycje realizowane przez grupę w Krakowie – Zamku w Przegorzałach, który zamieni się w piękny pięciogwiazdkowy hotel, w Hotelu Wolskim na Wzgórzu Zamkowym oraz we Dworze w Tomaszowicach będą sprzyjać podniesieniu jakości obsługi naszych gości do najwyższego poziomu. Serdecznie zapraszamy do współpracy i odwiedzin – mówi Rafał Rosiejak.

Grupa ZR Hotele powstała w 1990 roku w Krakowie. Obecnie do grupy należą trzy hotele w Krakowie i okolicach: Dwór w Tomaszowicach, Zamek w Przegorzałach, Hotel Wolski oraz dwa obiekty w trakcie modernizacji: Wyspa Biskupia w Karlinie i Pałac w Bobrku. Do grupy należą także restauracje: U Ziyada – Baszta Wzgórze Zamkowe i Nowy Spichlerz – Dwór w Tomaszowicach.
Pasją właścicieli Grupy ZR Hotele jest sztuka. Jako uznani mecenasi kultury stworzyli w swoich obiektach miejsca spotkań artystów, którzy mają okazję pokazać swoją twórczość szerokiej publiczności. Na terenie obiektów należących do grupy – goście mogą podziwiać rzeźby, obrazy i witraże znanych artystów.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl