Jakub Bilik nowym dyrektorem zarządzającym w B&B Hotels Polska

Jakub Bilik, dyrektor zarządzający, członek zarządu w B&B Hotels Polska
Na zdjęciu: Jakub Bilik, dyrektor zarządzający, członek zarządu w B&B Hotels Polska

Jakub Bilik, objął funkcję dyrektora zarządzającego oraz członka zarządu w B&B Hotels Polska. Będzie odpowiadał m.in. za opracowanie i wdrożenie nowej strategii polskiego oddziału sieci B&B Hotels.
 
Sieć B&B Hotels to blisko 700 hoteli w 13 europejskich krajach oraz w Brazylii. 10 z nich działa w Polsce: w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Katowicach, Toruniu, Poznaniu, Nowym Targu i Rzeszowie. Wkrótce na tej liście znajdą się również Kielce, gdzie aktualnie wynajmujący przystosowuje obiekt do standardu i wymagań sieci.
 
Obiektów B&B Hotels na mapie Polski ma być jeszcze więcej. Grupa chce się mocno rozwijać, co potwierdzają plany do 2030 roku. Sieć planuje dalszą ekspansję w naszym kraju oraz jej zintensyfikowanie.
 
Pierwszym krokiem postawionym w tym kierunku była, zapoczątkowana w 2019 r. w Nowym Targu i Rzeszowie, zmiana modelu biznesowego na taki, który zakłada otwieranie kolejnych obiektów na podstawie umów najmu z właścicielami nieruchomości.
 
Kolejnym etapem jest wzmocnienie kadrowe i powołanie nowego dyrektora zarządzającego. Stanowisko to objął Jakub Bilik, a powierzoną mu misją jest przyspieszenie ekspansji oraz istotnego rozwoju polskiego oddziału B&B Hotels.
 
– Cieszę się, że otrzymałem możliwość dołączenia do zespołu B&B Hotels Polska. Bardzo podoba mi się firma, jej kultura organizacyjna i wartości, jakimi kieruje się w swojej działalności – mówi Jakub Bilik, po czym kontynuuje z uśmiechem: – Choć dopiero dołączam do branży hotelowej, to od ponad 20 lat służbowo nocuję w hotelach praktycznie co tydzień, więc doskonale znam i rozumiem punkt widzenia gości. Teraz mam okazję poznać hotele od tej drugiej strony.
 
Jakub Bilik jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (specjalizacja: handel zagraniczny) oraz stypendystą Uniwersytetu Umea w Szwecji (business administration). Ukończył również wiele kursów i szkoleń w zakresie zarządzania i nieruchomości. Zanim dołączył do B&B Hotels Polska, przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie w obszarze ekspansji i rozwoju biznesu w sektorach usług i handlu: mobility, HoReCa, retail (stacji paliw, restauracji, supermarketów). Opracowywał i wdrażał strategie wzrostu organicznego, wejścia na nowe rynki, a także zarządzał procesami przejęć, akwizycji i restrukturyzacji. Teraz jako dyrektor zarządzający w B&B Hotels Polska jest odpowiedzialny za całokształt działalności sieci i będzie wspierał jej dalszy rozwój w Polsce.
 
– Chcemy, aby Polska stała się dla Grupy B&B Hotels kolejnym dużym rynkiem na mapie Europy, jak Francja, Niemcy czy Włochy – mówi Jakub Bilik i dodaje: – Obecnie przygotowujemy nową strategię dla polskiego rynku. O jej szczegółach poinformujemy wiosną 2023 roku. Już dziś natomiast zapraszamy właścicieli nieruchomości, inwestorów, deweloperów oraz partnerów na spotkanie z nami w dniach 18-19 kwietnia, podczas targów SCF Shopping Center Forum w Warszawie.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl