Federico J. González nowym CEO Louvre Hotels Group

Federico J. González, CEO Louvre Hotels Group
Na zdjęciu: Federico J. González, CEO Louvre Hotels Group

Louvre Hotels Group ogłosiła, że Federico J. González został mianowany na nowego CEO oraz pozostanie w dalszym ciągu w Radisson Hotel Group jako wiceprezes wykonawczy.
 
Louvre Hotels Group dziękuje jednocześnie Pierre’owi-Frédéricowi Roulotowi, dotychczasowemu CEO, za kluczową rolę, jaką odegrał w rozwoju firmy. Zmiana CEO jest kontynuacją globalnej strategii grupy.
 
Federico J. González, nowy CEO Louvre Hotels Group, powiedział: – Cieszę się, że wyruszam w tę podróż ze wszystkimi zespołami Louvre Hotels Group, z którymi bez wątpienia będziemy nadal rozwijać firmę. Louvre Hotels Group jest w pełni zaangażowana w budowanie przyszłości branży hotelarskiej i zapewnianie gościom niezapomnianych wrażeń dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zrównoważonym praktykom i operacyjnej doskonałości.
 
Federico J. González jest CEO Louvre Hotels Group z siedzibą w Paryżu we Francji. Jest także wiceprezesem wykonawczym Radisson Hotel Group.
González ma duże doświadczenie na stanowiskach kierowniczych na całym świecie w sektorach hotelarstwa, wypoczynku i produktów szybkozbywalnych (FMCG). Zanim dołączył do Radisson Hotel Group jako CEO w 2017 roku, był dyrektorem generalnym NH Hotel Group, gdzie kierował dużymi zmianami w firmie. González był wcześniej zastępcą dyrektora generalnego Disneyland Paris i pracował przez 16 lat na wyższych stanowiskach kierowniczych w Procter & Gamble w Brukseli, Madrycie i Sztokholmie, zanim w 2000 roku został szefem tej firmy na Portugalię.
 
González, szanowany marketer i inicjator zmian, napisał trzy książki: „Życie i praca za granicą, „Jak żyć i pracować z Portugalczykami” oraz „Jak odnieść sukces w prowadzeniu biznesu po szwedzku”.
Osobistą misją Gonzáleza jest motywowanie i wypełnianie energią dużych organizacji, aby były bardziej ambitne pod względem rentowności i celu, oraz ludzi – poprzez szacunek dla różnorodności myśli, kultury, płci, doświadczenia i przekonań.
 
González ukończył ekonomię na Uniwersytecie Complutense w Madrycie i uzyskał tytuł magistra handlu międzynarodowego i finansów w École Supérieure de Commerce w Paryżu. Biegle włada językami angielskim, hiszpańskim, portugalskim i francuskim. W styczniu 2021 roku González został niezależnym członkiem zarządu Sodexo.
 
Portfolio Louvre Hotels Group obejmuje obecnie ponad 1600 hoteli w 60 krajach. Posiada pełną gamę hoteli od 1 do 5 gwiazdek, w tym historyczne marki Louvre Hotels Group (Royal Tulip, Golden Tulip, Campanile, Tulip Residences, Kyriad, Kyriad Direct, Tulip Inn i Première Classe), pięć marek sieci Sarovar w Indiach, francuską grupę Hôtels & Préférence i markę TemptingPlaces oraz chińską markę Metropolo. Louvre Hotels Group ma także partnerstwo dystrybucyjne z Barrière Group.
Louvre Hotels Group jest spółką zależną Jin Jiang International Holdings Co., Ltd., drugiej co do wielkości grupy hotelowej na świecie.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl