Rafał Rosiejak w Grupie PTWP, odpowiada za projekt EEC Members

Rafał Rosiejak, dyrektor projektu  EEC Members, Grupa PTWP
Na zdjęciu: Rafał Rosiejak, dyrektor projektu EEC Members, Grupa PTWP

Grupa PTWP stawia na rozwój EEC Members, jednego ze swoich najnowszych projektów. Jego dyrektorem został Rafał Rosiejak. Do zespołu dołączyła także Jadwiga Janiszewska jako project manager.
 
Projekt EEC Members został zainaugurowany przez grupę PTWP we wrześniu 2023 roku. Zrzesza on społeczność, do której zaproszeni zostali liderzy polskiego biznesu zaangażowani we współtworzenie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. EEC Members z założenia ma być platformą dialogu z różnymi środowiskami i interesariuszami polskiego biznesu. Podczas cyklicznych spotkań społeczności omawiane są najważniejsze wyzwania stojące przed rodzimą gospodarką – na ostatnie z nich zaproszeni zostali politycy nowej koalicji rządzącej, którzy dyskutowali m.in. o praworządności, transformacji energetycznej czy roli państwa w gospodarce.
Do tej pory do grona EEC Members dołączyli przedstawiciele takich firm jak: ING Bank Śląski, ABB, Accenture, Bank Millenium, Budimex, Cognor, Cushman & Wakefield, E.ON, Grupa Unibep, Grenevia, Kulczyk Investments, Nestle, OT Logistics, PERN, PROFBUD, Respect Energy, Siemens, STRABAG, Track Tec czy Veolia.
 
W planach PTWP jest dalszy rozwój projektu zakładający m.in. organizację wydarzeń i spotkań w gronie firm członkowskich. Do zespołu dołączyły dwie nowe osoby odpowiedzialne za realizację zadań związanych z poszerzaniem działalności EEC Members.
 
Dyrektorem projektu EEC Members został Rafał Rosiejak – menedżer z 30-letnim doświadczeniem w wielu branżach, m.in. hospitality i MICE, real estate, FMCG, ale także przy organizacji w wydarzeń sportowych i dyplomatycznych o światowej randze (Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup 2014, 2018, UEFA EURO 2012, Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej 2015, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2016, szczyt NATO w Warszawie 2016, szczyt klimatyczny ONZ 2014).
 
Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych korporacjach, m.in. Hilton Hotels, Domina Hotels & Resorts, Colliers czy CBRE. Był członkiem grup zarządzających Stadionem Narodowym oraz Expo Mazury. Misję społeczną realizował w ramach SKKP (Stowarzyszenie Kongresy i Konferencje w Polsce) oraz jako członek jury MP Power Awards®. W znakomity sposób łączy najwyższe standardy obsługi gości w standardzie 5- gwiazdkowym, zarówno z obszarów biznesowych (C-level), jak i dyplomatycznych (kwatera główna NATO).
 
– Zarządzanie projektem EEC Members jest dla mnie fantastycznym wyzwaniem. To ponadczasowy projekt, do którego zapraszamy właścicieli, inwestorów, zarządy największych polskich firm, będących partnerami prestiżowego Europejskiego Kongresu Gospodarczego – przyznaje Rafał Rosiejak. – Jako EEC Members, chcemy integrować środowisko uczestników i partnerów Kongresu, zapewniając im stałą możliwość rozwijania kontaktów biznesowych i udział w dialogu z rządem, instytucjami otoczenia biznesu i politykami posiadającymi wpływ na gospodarkę – zapowiada.
 
Zespół EEC Members wzmocniła też Jadwiga Janiszewska. Jako project manager, odpowiedzialna jest za dbałość o relacje z członkami społeczności oraz o jak najwyższy poziom organizowanych spotkań społeczności.

Jadwiga Janiszewska przez ostatnie cztery lata była menedżerem obiektu w Bajce Pana Kleksa w Katowicach, która zdobywała czołowe lokaty w rankingach na najlepszą atrakcję dla dzieci w Polsce. Posiada też doświadczenie w pracy w kulturze, handlu, branży kosmetycznej oraz gastronomii. Z wykształcenia jest magistrem wiedzy o teatrze (Uniwersytet Jagielloński). Jak sama podkreśla, w życiu zawodowym wykorzystuje interdyscyplinarne, różnorodne umiejętności, ceniąc ponad wszystko kreatywność i zaangażowanie.
 
Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA (PTWP SA), spółka matka Grupy kapitałowej PTWP działa na rynku od 1995 roku. Działalność wydawnicza w zakresie specjalistycznych portali internetowych i czasopism drukowanych, organizacja konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz zarządzanie obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach – to obszary, na których skupia się obecnie aktywność Grupy. Należąca do Grupy spółka PTWP On-line Sp. o.o. jest wydawcą specjalistycznych portali biznesowych oraz serwisów internetowych i tytułów prasowych w kategorii przemysł, ochrona zdrowia i rolnictwo. Spółka matka koncentruje się na organizacji eventów branżowych i wydawaniu prasy.
Spółka PTWP Event Center zarządza obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach. PTWP SA planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW w Warszawie.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl