Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Piotr Borys, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Polski odpowiedzialny za turystykę
Na zdjęciu: Piotr Borys, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Polski odpowiedzialny za turystykę

Piotr Borys będzie odpowiedzialny za obszar związany z turystyką w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Minister Sławomir Nitras ogłosił to na posiedzeniu komisji sejmowej.
 
Kilka dni temu Sławomir Nitras przedstawił posłom z komisji sportu i turystyki program dotyczący rozwoju turystyki, zapowiedział między innymi powstanie nowych strategii dotyczącej tych obszarów, które będą realizowane do roku 2036. Mają one między innymi zakładać zwiększenie udziałów turystyki w PKB naszego kraju. Za obszar związany z turystyką odpowiadał będzie powołany w grudniu na sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Piotr Borys.
 
Piotr Borys odpowiadał za sport i turystykę w regionie dolnośląskim, pełniąc funkcję wicemarszałka województwa w latach 2006 – 2009, był także członkiem zarządu województwa od 2004 do 2005 roku. Pełnił funkcję prezesa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz członka Rady Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie.
Piotr Borys był posłem na sejm IX i X kadencji, a w latach 2009 – 2014 – posłem do Parlamentu Europejskiego. W okresie od stycznia do listopada 2015 roku pełnił funkcję głównego doradcy Ministra Spraw Zagranicznych. W wyborach do Sejmu w 2023 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
W latach 1998 – 2002 był radnym miasta Lubin, pełnił funkcję członka zarządu miasta. Kierował też Agencją Rozwoju Regionalnego „Arleg” SA w Legnicy oraz był prezesem spółki akcyjnej Aquapark Polkowice. Należał do Unii Wolności i Partii Demokratycznej. W 2006 r. przeszedł do Platformy Obywatelskiej.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl