Małgorzata Wilk-Grzywna nowym wiceprezesem POT

Małgorzata Wilk-Grzywna, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej
Na zdjęciu: Małgorzata Wilk-Grzywna, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), Rafał Szmytke powołał na stanowisko wiceprezesa agencji, rekomendowaną przez Radę POT dotychczasową dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Małgorzatę Wilk-Grzywnę.
 
Małgorzata Wilk-Grzywna od samego powstania była dyrektorem biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego (ROT WŚ) – wykreowała markę, logo i hasło promocyjne regionu: „Świętokrzyskie czaruje”. Stworzyła także logo, hasło promocyjne i markę Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

O swoim powołaniu na stanowisko wiceprezesa POT mówi, że jest to wielki zaszczyt i wielkie wyzwanie. – Przechodzę do miejsca, w którym znam wiele osób, z którymi po wielokroć współpracowałam. Mam nadzieję, że razem z prezesem Rafałem Szmytke wprowadzimy dużo fajnej energii. Moim osobistym marzeniem są zmiany w ustawie o Polskiej Organizacji Turystycznej, bo obecna legislacja mocno już nie nadążała za rzeczywistością. Regionalne organizacje turystyczne od dawna na przykład postulowały wprowadzenie niewielkiej opłaty turystycznej, z której wpływy mogłyby wreszcie wzmocnić promocję polskiej turystyki w kraju i na świecie. Udział turystyki w polskim PKB to około 4 procent, a mamy w Europie kraje, bez słonecznego morza i bez pięknych gór, z mniejszą liczbą zabytków niż w Polsce, gdzie udział turystyki jest prawie dwa razy większy. U nas też się da, tylko potrzeba wielu rozwiązań systemowych i więcej funduszy, w tym także pozyskiwanych ze środków Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że moja praca w POT przyczyni się do tego, aby za kilka lat turystów przyjeżdżało do Polski znacznie więcej. No i zawsze będę pamiętała o moich Kielcach i kochanym świętokrzyskim. Stąd pochodzę, tu stworzyłam świetny zespół fachowców w ROT, bez pomocy których dziś zapewne nie byłabym wiceprezesem POT – komentuje swoją nominację Małgorzata Wilk-Grzywna.
 
Małgorzata Wilk-Grzywna jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Mieszka w Kielcach. Jest wykładowcą na Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pewni także funkcję prezesa Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl