Nowe dyrektorki voco i Moxy Katowice Airport

Monika Michałek, dyrektor voco Katowice, regionalna dyrektor operacyjna w PHH, Karolina Będkowska, dyrektor Moxy Katowice Airport
Na zdjęciu: Monika Michałek, dyrektor voco Katowice, regionalna dyrektor operacyjna w PHH, Karolina Będkowska, dyrektor Moxy Katowice Airport

Z początkiem maja funkcję dyrektora pierwszego w Polsce voco Katowice objęła Monika Michałek, regionalna dyrektor operacyjna w PHH i dotychczas dyrektor Moxy Katowice Airport. Natomiast stery w Moxy Katowice przejmie Karolina Będkowska tymczasowy zastępca dyrektora hotelu.
 
Monika Michałek jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Związana z branżą hotelarską od 27 lat. Jako dyrektor hotelu zarządzała na Śląsku hotelami marek: Novotel, ibis, ibis Styles i Mercure, pracując nad ich rozwojem i odpowiadając między innymi za przeprowadzanie procesów zmiany marki oraz kategoryzację. Od blisko 10 lat zasiada również w komisji kategoryzacyjnej województwa śląskiego i służy swoim doświadczeniem w regionie śląskim. Z Polskim Holdingiem Hotelowym związana jest od 2018 r., gdzie zaangażowana była we wprowadzenie pierwszego Moxy w Polsce – Moxy Katowice Airport, którym zarządzała od początku jego funkcjonowania. Równolegle z pełnieniem obowiązków dyrektora Moxy Katowice Airport w 2022 roku była dyrektorem modernizowanego hotelu Zagroń, będąc jednocześnie odpowiedzialną za jego ponowne otwarcie.
Od czerwca 2023 roku pełni funkcję regionalnego dyrektora operacyjnego, odpowiadając za Region Południowy oraz Poznań. Od maja 2024 roku jako dyrektor hotelu będzie odpowiedzialna za otwarcie pierwszego w Polsce voco w Katowicach. 
 
Karolina Będkowska jest absolwentką Górnośląskiej Akademii im. Wojciecha Korfantego. Swoją przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w 2013 roku. Z Polskim Holdingiem Hotelowym związana jest od 2018 roku, pracując jako koordynator ds. sprzedaży i marketingu, a następnie jako kierownik marketingu i sprzedaży w nowo powstałym hotelu Moxy Katowice Airport. Przez ostatnie dwa lata pełniła obowiązki zastępcy dyrektora hotelu, a od maja 2024 r. jest jego dyrektorem.

– To kolejny przykład na to, że możliwości, jakie stoją przed pracownikami w ramach rozwoju Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego są motywujące i korzystnie wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani w branży i w pewnym sensie wyróżnia nas to na rynku hotelarskim. Cieszę się, że po raz kolejny mamy przyjemność naszym doświadczonym koleżankom zaproponować awans i realny wpływ na dalszy rozwój naszej grupy. Tak wysokiej klasy hotelarze z ogromnym doświadczeniem nie tylko zagwarantują naszym obiektom utrzymanie wysokiego standardu, ale także przyczynią się do sukcesu powstającego pierwszego w Polsce hotelu voco Katowice – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.
 
Marka voco z segmentu upscale stworzona została przez IHG w 2018 r. Hotel położony jest w samym sercu miasta Katowice w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego „Spodka”, jego położenie umożliwia swobodny dostęp do kluczowych punktów aglomeracji: zabytków kultury, centrów handlowych, rozrywkowych i naukowych. Otwarcie voco Katowice planowane jest w pierwszej połowie 2025 roku.
 
Moxy Katowice Airport to pierwszy hotel marki Moxy w Polsce, należącej do międzynarodowej sieci Marriott International. Hotel zlokalizowany jest zaledwie kilkadziesiąt metrów od hali odlotów Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice i 34 km od centrum Katowic. Do dyspozycji gości pozostaje 100 pokojów, lobby lounge oraz sala do ćwiczeń. W hotelu znajduje się sala konferencyjna o powierzchni 55 mkw., którą można przekształcić na potrzeby spotkania oraz dwa mniejsze pomieszczenia tzw. quite room przeznaczone do spotkań dla 4 – 5 osób.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl