Tomasz Kobierski prezesem Rady PIPT

Tomasz Kobierski
Na zdjęciu: Tomasz Kobierski

Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP, objął funkcję prezesa Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Jednogłośnego wyboru dokonało Zwyczajne Walne Zgromadzenie Izby.

Walne Zgromadzenie PIPT w wyborach uzupełniających do Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego powołało  do składu RadyTomasza Kobierskiego, prezesa Grupy MTP oraz Pawła Orłowskiego, wiceprezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich.

– Przed polską branżą targową dalszy ciąg wychodzenia z kryzysu, który zajmie nam jeszcze trochę czasu. Dlatego potrzebna jest sektorowa pomoc rządu do marca przyszłego roku – mówi Tomasz Kobierski, nowo wybrany prezes Rady PIPT.

Tomasz Kobierski związany jest z branżą targową od lat 90. Zasiada w zarządzie Grupy MTP od 2007 roku, wcześniej w roli wiceprezesa a od maja 2020 jako prezes zarządu. Od 2017 roku jest członkiem prestiżowej Rady Dyrektorów UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego, która podejmuje decyzje w sprawie kierunków działania organizacji mających wpływ na międzynarodowe targi branżowe. Tomasz Kobierski jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Targi Lublin SA oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna Drema. Ukończył Wydział Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia menedżerskie Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie.

Rada Polskiej Izby Przemysłu Targowego podejmuje m.in. decyzje w sprawie kierunków działania organizacji mających wpływ na rozwój międzynarodowych targów branżowych. Jest najwyższym organem Izby w okresie między Walnymi Zgromadzeniami i składa się obecnie z 9 osób – reprezentujących Członków Izby, w tym prezesa. Zarząd Izby to organ wykonawczy organizacji. Jego prezesem jest dr Beata Kozyra.

– To zaszczyt i duża odpowiedzialność stać na czele Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego – przyznaje Tomasz Kobierski i dodaje: – Przed nami czas nowych wyzwań i wytężonej pracy na rzecz przedsiębiorców i polskiej gospodarki. Jestem głęboko przekonany, że rodzima branża zabudowy stoisk i aranżacji przestrzeni ma szansę stać się najsilniejszą w Europie i zdominować jej rynek. Niezbędna jest jednak bliska współpraca między tymi firmami, która sprawi, że staną się one atrakcyjnym partnerem dla znaczących organizatorów targów w Europie Zachodniej jak Kolonia czy Monachium. Kolejnym wyzwaniem, na którym chciałbym się skupić, jest integracja polskiej branży targowej. Łącząc siły, będziemy w stanie organizować autorskie wydarzenia na rynkach zagranicznych. A jest ku temu szansa m.in. w Rumunii i Bułgarii, gdzie dostrzegam duży potencjał do rozwoju naszej wspólnej oferty.

Na stanowisku prezesa Rady Izby Tomasz Kobierski zastąpił Przemysława Trawę, który zajmował tę funkcję przez ostatnie pięć lat.

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt