Gala Bestsellery Empiku 2020 z zasięgiem pięciu mln widzów

Empik podsumował tegoroczną galę rozdania nagród w plebiscycie Bestsellery Empiku. Wydarzenie dotarło do 5 mln widzów przed ekranami telewizorów, komputerów i urządzeń mobilnych, a liczba osób w zasięgu transmisji online wzrosła o 58 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Galę zrealizowała agencja Allegro, studio powstało w podkrakowskiej Alverni.  

Tegoroczną galę rozdania nagród Bestsellery Empiku można było śledzić na żywo w dwóch kanałach – na antenie TVN oraz w streamingu w mediach społecznościowych. Wydarzenie w TV zgromadziło ponad 3,8 mln widzów, a w mediach społecznościowych – 1,16 mln. Tym samym transmisja online, wzbogacona o zakulisową relację z gali oraz dodatkowe, niedostępne w telewizji występy muzyczne, dotarła do widowni o 58 proc. większej niż w ubiegłym roku. Blisko 10 proc. odbiorców streamingu oglądało galę od początku do ostatnich minut. Widzowie komentowali i udostępniali wydarzenie, a łączna liczba wszystkich reakcji wyniosła aż 14000 – to czterokrotnie więcej niż rok wcześniej.

Jak podkreśla organizator gali, internauci wciąż chętnie wracają do unikalnych występów muzycznych z gali. Nagrania dostępne w formie teledysków na kanale Empiku na YouTube zanotowały blisko milion odtworzeń. Tym samym przebiły popularnością zapisy ubiegłorocznych kolaboracji scenicznych, które obejrzało ponad pół miliona internautów. Do najpopularniejszych nagrań tego roku należy wykonanie sanah i Vito Bambino „Ale jazz”, dalej plasuje się wspólny utwór Kwiatu Jabłoni, IGO i Vito Bambino „Wzięli zamknęli mi klub” oraz „Królowa Dram” w wykonaniu sanah i IGO. Podczas gali wystąpili także: Katarzyna Nosowska, Daria Zawiałow, PRO8L3M, Tomasz Organek, OKI, Margaret i Martyna Jakubowicz.

Widowisko, pełne oryginalnych aranżacji muzycznych, stanowiło klimatyczną oprawę do uhonorowania twórców, których książki, muzyka i filmy cieszyły się największą popularnością w skali całego roku kalendarzowego. W 2020 roku klienci Empiku najchętniej kupowali dzieła: sanah, PRO8L3M-u, Quebonafide, Katarzyny Nosowskiej, Abby Jimenez, Zygmunta Miłoszewskiego, Jeffa Kinneya, Filipa Kasperaszka i Anny Kazejak, Jana Komasy oraz Jennifer Lee i Chrisa Bucka. Po raz drugi wręczono także Odkrycia Empiku. To nagrody przyznawane młodym, zdolnym twórcom o nieszablonowych wizjach i dużej wrażliwości, którzy w minionym roku wnieśli do polskiej kultury nową jakość i zaproponowali odbiorcom wyjątkowe wrażenia artystyczne. Eksperckie jury przyznało statuetki Igorowi Jarkowi (Literatura), OKIemu (Muzyka) oraz Magnusowi von Hornowi (Film). Wydarzeniem Roku 2020 ogłoszona została akcja #Hot16Challenge2 zainaugurowana przez Solara.

empik infografika

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt