Wernisaż Hanny Bakuły w Platinum Mountain Hotel & Spa

Hanna Bakuła podczas wernisażu w Platinum Mountain Hotel & Spa. fot. Maciej Chyra
Na zdjęciu: Hanna Bakuła podczas wernisażu w Platinum Mountain Hotel & Spa. fot. Maciej Chyra

W hotelu Platinum Mountain Hotel & Spa w Szklarskiej Porębie odbył się wernisaż prac autorstwa Hanny Bakuły. Jego zwieńczeniem był wieczór autorski z udziałem artystki.

Hanna Bakuła przybyła w Karkonosze na zaproszenie pięciogwiazdkowego Platinum Mountain Hotel & Spa, by zaprezentować gościom hotelu swoje prace pasteli kwiatowych – „Kwiaty pandemiczne”, które malarka tworzyła w okresie pandemii, a także opowiedzieć o barwnych życiowych doświadczeniach zebranych w książkach artystki. Nie bez powodu Hanna Bakuła wybrała ten hotel na miejsce swojego wernisażu – jako mała dziewczynka przebywała w Szklarskiej Porębie. Już wtedy zachwyciła ją lokalna sztuka, która do dziś prezentowana jest w galeriach, na ulicach i miejskim deptaku. Mimo że artystka słynie z tworzenia portretów, ostatnio jej portfolio wzbogaciły także pejzaże i pastele kwiatowe. Jak podkreśla: „Malowanie kwiatów (…) to, bardzo trudna sprawa, jeśli nie mają się ocierać o kicz. Są zbyt piękne. Ja patrzę na kwiaty jak na ludzkie twarze czy pejzaż. Każdy bukiet, ma swoje indywidualne cechy. Może mieć temperament albo liryczny smutek czy radość. Kwiaty maluję z natury, bo dostaję ich dużo, a sporo sama kupuję. Stoją w pięknych wazonach i czekają na swoją kolej. W czasie pandemii okazały się jedynymi dostępnymi modelami. Wobec pierwszych kwiatowych pasteli byłam speszona. Po kilku zrozumiałam, że zmarnowałam wiele lat, używając ich jako elementów w tłach portretów, a nie jako głównych motywów. Powstało kilkadziesiąt portretów przeróżnych kompozycji, które przypominają nastrojem holenderskie obrazy kwiatowe, choć mają więcej temperamentu i światła”.

Wnętrza Platinum Mountain Hotel & Spa zdobi wiele elementów sztuki. Restauracja hotelowa, Regionalne Talerze, oferująca tradycyjną polską kuchnię z regionalnym akcentem, została wypełniona lokalną ceramiką z Bolesławca, w lobby hotelu zaś drewniany wystrój uzupełnia gablota z lokalnymi wyrobami kryształowego szkła. Rzeźby tutejszych artystów wpisują się w sudecki wystrój obiektu, a stoły z drewna stuletniego drzewa, wykonane są przez regionalną manufakturę na zamówienie hotelu. – Sztuka była od początku ważnym elementem wystroju naszego hotelu. Nadaje mu charakteru i oddaje klimat karkonoskiego stylu. Nasza autorska idea ART By Platinum, podkreślająca istotną rolę szeroko rozumianej sztuki w tym miejscu, zrodziła się ze współpracy z lokalną społecznością artystyczną – wyjaśnia Radosław Dworzyński, dyrektor generalny Platinum Mountain Hotel & Spa. – Promujemy artystów i lokalną tradycję. Z szacunku do tej części Karkonoszy, będącej poniekąd kolebką sztuki, rzeźby i malarstwa, chcieliśmy oddać część tego artystycznego klimatu we wnętrzach naszego hotelu. Cieszą nas niezmiernie estetyczne walory, którymi możemy zachwycać naszych gości, z drugiej zaś strony dajemy artystom możliwość prezentacji swoich prac przed szerszym gronem odbiorców – dodaje.
Platinum Mountain Hotel & Spa zaprosił do współpracy wielu twórców z całej Polski i wspólnie z hotelem organizują czasowe wystawy i wernisaże. Designerski ogród świateł złożony z podświetlonych rzeźb i roślinności w ogrodzie tarasu restauracyjnego jest kolejnym artystycznym projektem Platinum Mountain Hotel & Spa w ramach idei ART by Platinum.

Jesień również zapowiada się artystycznie w Platinum Mountain Hotel & Spa. W planach hotelu są wernisaże kolejnych twórców, a także spotkania autorskie i wystawy książek.

Zobacz Platinum Mountain Hotel & Spa w Wyszukiwarce Obiektów MeetinPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt