Platige Image dla Europejskiego Forum Nowych Idei

Firma Platige Image po raz trzeci była odpowiedzialna za całościową produkcję wydarzenia „Europejskie Forum Nowych Idei”, które odbywało się w dniach 20 – 22 października w Hotelu Radisson Blu w Sopocie. Organizatorem forum jest Konfederacja Lewiatan.

Tegoroczne Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI) to ponad 1100 zarejestrowanych uczestników z kilkunastu krajów, ponad 100 akredytowanych dziennikarzy, 60 paneli dyskusyjnych i wydarzeń towarzyszących, 16 partnerów medialnych.

– Europejskie Forum Nowych Idei to coś więcej niż jeszcze jedna konferencja biznesowa – mówi Marek Jankowski, head of broadcast production w Platige Image. – Tam spotyka się świat filozofii, polityki przedsiębiorców, dziennikarzy, nauki, samorządów, dyplomacji, ludzi kultury i biznesu, żeby rozmawiać o nowych trendach i wyzwaniach. Naszą rolą było połączyć na trzy dni te różne światy – zarówno w sposobie realizacji, jak i oprawie wizualnej – dodaje Marek Jankowski.

Zadaniem Platige Image było stworzenie oprawy dla ponad 60 paneli i imprez towarzyszących EFNI w tym roku. Zespół Platige Image zaprojektował i wspólnie z podwykonawcami wykonał scenografię wszystkich sal i przestrzeni, w których odbywała się konferencja. Zadbał o oświetlenie i multimedia, w tym ponad 15 nośników, na których wyświetlane były treści związane z wydarzeniem. Zapewnił również obsługę tłumaczy, hostess i hostów. Mimo że EFNI było wydarzeniem w pełni stacjonarnym, część panelistów wzięła udział w dyskusjach zdalnie, a uczestnicy mieli możliwość śledzenia wystąpień zdalnie.

Debaty podzielono na cztery kategorie: „Czuła technologia", „Obywatel nowych czasów", „Zdążyć przed 2050" i „Nowy początek starego świata?".

– Jak często podkreśla nasz klient – Konfederacja Lewiatan – to jest forum „nowych idei”, na którym mówi się o nie tym, co nie będzie za kilka, tylko za 20, 30 lat – i to też musiało znaleźć wyraz w środkach, których użyliśmy – zauważa Jankowski.

W tym roku po raz pierwszy na taką skalę użyta została technologia Vizrt, znana z branży telewizyjnej, której na co dzień używają specjaliści z Platige Broadcast. Jak podkreśla producent wydarzenia, pozwoliło to na nowoczesną realizację w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możliwa była dynamiczna zmiana wyświetlanego na ekranie w głównej sali materiału. Ekran miał wymiary 10x3,5 m, a do każdego panelu przygotowane były animacje, wprowadzające w temat danej dyskusji.

Platige Image realizowało EFNI po raz trzeci – za każdym w razem w innym miejscu. W 2019 roku w Hotelu Sheraton w Sopocie, a w 2020 roku Platige Image był odpowiedzialny za wersję hybrydową wydarzenia w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie, po raz pierwszy łącząc tradycyjną konferencję z wydarzeniem online. W tym roku EFNI odbyło się w nowym miejscu – Hotelu Radisson Blu w Sopocie.

Zobacz Radisson Blu Hotel Sopot w Wyszukiwarce Obiektów MeetingPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl