MCK podsumowuje Światowe Forum Zarządzania Internetem IGF 2021

Polska po raz pierwszy była gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ (IGF), a jego 16. edycja odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na wydarzenie (na miejscu i online), organizowane zgodnie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa, zarejestrowało się ponad 10 tys. uczestników. Za organizację wydarzenia po stronie polskiej odpowiadała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przy wsparciu Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), za jego realizację – konsorcjum agencji BERM i El Padre.

IGF (Internet Governance Forum) to coroczne międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 16 lat stanowi miejsce wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania Internetem. Biorą w nim udział przedstawiciele państw z całego świata, biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Teoretycy i praktycy. – IGF 2021 to kolejne z ważnych wydarzeń, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Obiekt ten był również jednym z atutów, dzięki któremu stolica Górnego Śląska otrzymała miano miasta – gospodarza szczytu cyfrowego ONZ – mówi Marcin Stolarz, prezes zarządzającej Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem firmy PTWP Event Center. – Organizacja tak prestiżowego wydarzenia to nie tylko wielki zaszczyt, ale też dowód, że Katowice są ważnym miejscem na arenie międzynarodowych dyskusji – dodaje.

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 w Polsce zgromadził zarówno stacjonarnie, jak i online ponad 10 tys. uczestników ze 175 krajów, w tym 2688 osób przyjechało do Katowic. W debatach uczestniczyło blisko 200 prelegentów. Uczestnicy obradowali na temat najważniejszych wyzwań we współczesnym Internecie.

Uczestnicy szczytu Cyfrowego ONZ w Katowicach wypili 380 kg kawy i zaparzyli 21 tysięcy torebek herbaty. Do tego zjedli ponad 12 tysiącami pączków. Ponadto w trakcie serwowanych codziennie lunchów goście szczytu mogli wybierać spośród potraw kuchni azjatyckiej, amerykańskiej, włoskiej, polskiej oraz regionalnej kuchni śląskiej.
Panele dyskusyjne odbywały się w 32 salach konferencyjnych, w których zainstalowanych zostało ponad 2200 odbiorników do tłumaczenia. Montaż całego niezbędnego sprzętu zajął cztery dni. Szczyt obsługiwało, w tym dbało o bezpieczeństwo uczestników, 900 osób.

16. edycja Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 odbywała się w formule hybrydowej w dniach 6-10 grudnia 2021 r. Po Szczycie Cyfrowym ONZ – od 10 do 12 grudnia – w Spodku odbył się cyfrowy Szczyt Młodych – IGF Youth Summit. Uczestniczyli w nim młodzi ludzie z całego świata. Tematem ich obrad były te same wyzwania, wokół których toczyła się debata na głównych panelach IGF, wśród nich: rozwój sieci i umożliwienie dostępu mieszkańcom krajów i regionów, stanowiących białą plamę na mapie połączeń z globalną siecią, bezpieczeństwo (w tym bezpieczeństwo transakcji finansowych, odporność instalacji przemysłowych na cyberataki i międzynarodowa współpraca w dziedzinie zwalczania przestępczości w sieci), ochrona prywatności i danych osobowych, przeciwdziałanie dezinformacji i manipulacji społeczeństwami w sieci, współpraca z globalnymi korporacjami cyfrowymi i regulacje dotyczące ich działalności, zrównoważony rozwój, ochrona środowiska, przeciwdziałanie zmianie klimatu i adaptacja do jej skutków.

Zobacz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach w Wyszukiwarce Obiektów >>>
Zobacz Spodek w Wyszukiwarce Obiektów >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl