Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze podczas Expo 2020 z BERM i El Padre

W Polsko-Afrykańskim Forum Gospodarczym w Dubaju wzięli udział przedsiębiorcy i przedstawicieli instytucji publicznych z 40 państw, w tym z 27 państw afrykańskich. fot. PAIH
Na zdjęciu: W Polsko-Afrykańskim Forum Gospodarczym w Dubaju wzięli udział przedsiębiorcy i przedstawicieli instytucji publicznych z 40 państw, w tym z 27 państw afrykańskich. fot. PAIH

Ponad 400 reprezentantów biznesu i nauki wzięło udział w Polsko-Afrykańskim Forum Gospodarczym w Dubaju. Wydarzenia odbyło się 28 marca w hotelu The Address Dubai Marina. Na zlecenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu organizacji wydarzenia podjęło się konsorcjum agencji BERM i El Padre.

Celem wydarzenia było nawiązanie kontaktów pomiędzy polskimi przedsiębiorcami, a afrykańskimi kontrahentami. Wydarzenie otworzył Grzegorz Piechowiak, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. – Jestem przekonany, że nawiązane podczas Forum kontakty i relacje biznesowe w długofalowej perspektywie zaprocentują realizacją konkretnych projektów i jeszcze bardziej przyczynią się do zwiększenia wymiany handlowej między Polską oraz państwami afrykańskimi i arabskimi. Przyniosą także wymierne korzyści zarówno naszym przedsiębiorcom jak również ich partnerom z Afryki i regionu państw Zatoki Perskiej – powiedział Grzegorz Piechowiak.

W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy i przedstawicieli instytucji publicznych z 40 państw, w tym z 27 państw afrykańskich, m.in. z Nigerii, Maroka, Egiptu, Ghany, Beninu i Republiki Południowej Afryki.
Panele dyskusyjne na Polsko-Afrykańskim Forum Gospodarczym dotyczyły branży spożywczej, transportu i infrastruktury, zielonych technologii, ochrony zdrowia i nowych rozwiązań w medycynie oraz instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców. Podczas sesji panelowych rozmawiano o tematach takich jak transport i infrastruktura w krajach afrykańskich, odnawialnych źródłach energii, sektorze opieki zdrowotnej w Afryce oraz instrumentach wsparcia finansowego dla inwestorów. Uczestnicy mogli skorzystać z tłumaczenia symultanicznego wystąpień, a panele dostępne były również online.
Podczas Polsko-Afrykańskiego Forum Gospodarczego przedstawiciele Centrum Inwestycji PAIH zaprezentowali Polskę jako bezpieczny kierunek do ekspansji biznesu. Uczestnicy wydarzenia zapoznawali się z informacjami dotyczącymi możliwości wsparcia inwestycyjnego.

– Firma Spectre Solutions od dawna współpracuje z PAIH w zakresie ekspansji zagranicznej. Dlatego też z przyjemnością wzięliśmy udział w Polsko-Afrykańskim Forum Gospodarczym w Dubaju. W ramach tego forum uczestniczyliśmy w ciekawych panelach dyskusyjnych, ale przede wszystkim to, co dla nas ważne – nawiązaliśmy szereg bardzo ciekawych kontaktów gospodarczych z przedstawicielami z regionu Afryki. To, co dla spółek takich jak nasza jest istotne, to możliwość przeprowadzenia kuluarowych rozmów z potencjalnymi partnerami, a te były podczas forum w sprawny sposób inicjowane przez PAIH. Z naszego punktu widzenia uczestniczenie w tego typu wydarzeniach ma bardzo duże znaczenie, gdyż nasz rozwój jako firmy produkującej drony upatrujemy tylko za granicą – podsumowuje udział w forum Sebastian Konkol, chief information oficer, Spectre Solutions.

Organizatorzy zadbali o biznesowy networking – po zarejestrowaniu się w przygotowanej na potrzeby forum aplikacji można było umówić indywidualne spotkania b2b, zarówno w specjalnie przygotowanej przestrzeni w hotelu, jak i online. Rozmowy biznesowe intensywnie odbywały się również podczas przerw kawowych we foyer, gdzie można było również zapoznać się z ofertami partnerów w zaaranżowanej do tego celu strefie wystawców. Wydarzenie zakończyło się wspólną kolacją oraz biznes-mikserem.

– Udało się wykorzystać aktywność Polski podczas Dubai Expo. Sukces pawilonu polskiego oraz liczne inicjatywy podjęte w Dubaju przez polskie instytucje pokazują, że korzystaliśmy z szans, jakie daje obecność na Wystawie Światowej. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć choć małą cegiełkę do wspólnego sukcesu. Zdobyliśmy bezcenne doświadczenie i po raz kolejny potwierdziliśmy, że polskie agencje mogą z powodzeniem organizować wydarzenia w dowolnym zakątku świata – komentuje Wojciech Cłapiński, wiceprezes zarządu El Padre.
– To co najważniejsze, na konferencji udało się znaleźć nowe kierunki dostaw dla Polski surowców energetycznych takich jak gaz i ropa. Dlatego uważamy, że skończyła się pełnym sukcesem. Polskie firmy zobaczyły również, jak duży potencjał jest w rynku afrykańskim, gdzie do tej pory królowały firmy rosyjskie i chińskie – podsumowuje Janusz Jabłoński, prezes zarządu BERM.

Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze było kolejnym międzynarodowym wydarzeniem organizowanym w ramach programu gospodarczego Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai. Branding Forum, scenografia oraz stroje personelu nawiązywały do identyfikacji wizualnej Polski podczas Expo 2020. Partnerami spotkania byli Orlen oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl