„Cuda i Wianki” – gala charytatywna na rzecz Ukrainy w Restauracji Belvedere

fot. Katarzyna Cegłowska
Na zdjęciu: fot. Katarzyna Cegłowska

Warszawska Restauracja Belvedere za sprawą gali charytatywnej Cuda i Wianki, z której dochód został przeznaczony na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, zmieniła się w prastary las. Pomysłodawcą wydarzenia była Belvedere Gourmet Group.

Scenografia nawiązująca do pogańskiego święta obchodzonego w Dawnej Ukrainie, była przywołaniem zwycięstwa Świętowida nad Czarnobogiem. Zwycięstwa światła nad ciemnością. Dobra nad złem. Nadzieją współczesnych Europejczyków na zakończenie wojny w Ukrainie.
Przesłanie płynące od pomysłodawcy wydarzenia – Belvedere Gourmet Group za sprawą właścicielki Anny Woźniak-Starak, to jednoznaczny gest poparcia dla walczącego narodu ukraińskiego i konkretne działanie, którego skutek nie jest symbolicznym gestem, lecz realną pomocą. Swoje wsparcie na rzecz Ukrainy wyrazili licznie przybyli goście ze świata sztuki, polityki, nauki i biznesu, na czele z gościem honorowym – ambasadorem Ukrainy w Polsce, Andrii Deshchytsia.

Uczestnicy wydarzenia odbyli podróż kulinarno-muzyczną, w której akcenty polskie płynnie przeplatały się z ukraińskimi. Szef kuchni Hector Jimenez-Bravo (restaurator, juror MasterChef Ukraine, wieloletni mieszkaniec Ukrainy) stworzył wspólnie z Tomaszem Łagowskim (szefem kuchni Restauracji Belvedere) 4-daniowe doznanie kulinarne, gdzie nazwy poszczególnych dań oddały hołd miastom Lwów, Odessa, Połtawa i Kijów. Dania czerpały z bogactwa lasów, sadów i pól oraz słonych morskich wód. Podano wędzonego śledzia w delikatnej esencji pomidorowo-bazyliowej, warenyky z wiosennymi smardzami na przystawkę oraz kotlet po kijowsku z zielonymi warzywami. Na deser serwowano lwowski przekładaniec z crème Chantilly i karmelizowanym rokitnikiem.

Podczas gali odbyły się występy dwóch ukraińskich artystek: jednej z największych osobowości ukraińskiej piosenki, Zlaty Ognevich, przybyłej na recital prosto z ogarniętego wojną Kijowa, oraz wzruszająca interpretacja tradycyjnych, staroukraińskich pieśni, wykonana przez Olenę Leonenko.
Dla podkreślenia symboliki wieczoru, wszystkie panie zakupiły kwietne wianki – tradycyjne, ludowe ozdoby głowy, noszone przez panny w Dawnej Ukrainie. Wianek jest jedynym elementem stroju nieposiadającym praktycznego zastosowania. Jego znaczenie opiera się na wierze w jego nadnaturalną moc – ochrony przed złem. Wianki zostały wykonane charytatywnie przez Agnieszkę Pac-Oleszkiewicz (Wiankiem Plecione), która w nadzwyczajnym terminie przygotowała indywidualne wariacje kolorystyczne dla każdej z pań. Florystyczna scenografia budująca nastrój wieczoru została przygotowana, również charytatywnie, przez Małgorzatę Piątkowską z pracowni G-fiore.

Całkowity dochód z kolacji oraz sprzedaży wianków został przekazany na rzecz ofiar z miasta Bucza, gdzie miały miejsce jedne z najtragiczniejszych wydarzeń tej wojny. Wszystkie osoby i firmy zaangażowane w to wydarzenie, swój wkład wniosły charytatywnie.
Swoje wsparcie na rzecz pomocy Ukrainie zaoferowali partnerzy, angażujący się pro bono w organizację wydarzenia Cuda I Wianki: Zosia Ślotała i Kamil Haidar (organizacja oraz oprawa artystyczna), Tomasz Sowiński (concierge wizerunkowy), Małgorzata Piątkowska, G-fiore  (scenografia i dekoracje), Agnieszka Pac-Oleszkiewicz, Wiankiem Plecione (wianki), Lange & Lange (komunikacja wizualna i grafika), Katarzyna Cegłowska (fotografia), Evgeny Makarenko (konsultacje merytoryczne menu, wsparcie logistyczne Hectora Jimeneza-Bravo), Moët Hennessy Polska, Marco 2, Cerville, Eurocash, Partner Center, Winokolacja, Wine4you (napoje). Organizatorem wydarzenia była Belvedere Gourmet Group.

Gala odbyła się 28 kwietnia 2022 roku.

Zobacz Restaurację Belvedere w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl