Targi Książki Empiku w nowej formule

Targi Książki Empiku są w całości organizowane i obsługiwane in-house – siłami wewnętrznego Działu Eventów
Na zdjęciu: Targi Książki Empiku są w całości organizowane i obsługiwane in-house – siłami wewnętrznego Działu Eventów

Piąta edycja Targów Książki Empiku odbędzie się w przestrzeni online i w salonach Empik w całym kraju. Swoją ofertę, w tym książkowe nowości, zaprezentuje 150 wydawców. W programie znalazło się 60 wirtualnych wydarzeń – spotkań z udziałem polskich i zagranicznych autorów oraz eksperckich webinarów i dyskusji, skierowanych do osób związanych zawodowo z rynkiem wydawniczym. Targi organizowane przez Empik potrwają dwa tygodnie – od 18 do 31 maja.

Targi Książki Empiku są w całości organizowane i obsługiwane in-house – siłami wewnętrznego Działu Eventów. Wszystkie wydarzenia, w tym spotkania autorskie oraz eksperckie webinary i dyskusje w ramach Forum Branżowego, transmitowane będą z własnego studia Empiku w siedzibie firmy w Warszawie. Studio w tej lokalizacji działa od stycznia 2022 roku i jest także miejscem wydarzeń z całorocznego cyklu Premiera online – streamowanych na facebookowym profilu Empiku spotkań autorskich wokół najciekawszych kulturalnych nowości. Od uruchomienia formatu w kwietniu 2020 roku odbyło się już niemal 300 takich transmisji, które zgromadziły w sumie ponad 13 milionów widzów.

Tegoroczna edycja Targów Książki to pięć scen. Spotkania autorskie z udziałem literackich gwiazd odbędą się na czterech z nich. Spotkania w ramach Sceny Forum poprowadzą m.in. Katarzyna Borowiecka, Natalia Szostak, Gabi Darmetko i Kuba Ambrożewski, brand manager Empik Music. Wydarzenia będą się odbywać na platformie ClickMeeting. Obowiązuje na nie wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program Targów Książki Empiku dostępny jest na stronie: Empik.com/targi-ksiazki i na fanpage’u Empiku na Facebooku.

– Rynek książki przeszedł w ciągu ostatnich dwóch lat przyśpieszoną cyfrową transformację. Zmieniły się nawyki czytelnicze, treści cyfrowe – szczególnie audio – zyskały na popularności. Wreszcie masowo słuchamy też podcastów. Program branżowy Forum w ramach Targów Książki Empiku będzie analizować te trendy. Stąd pierwsze dwa dni w całości poświęcimy formatom cyfrowym, audiobookom oraz podcastom. W kolejnych zwrócimy uwagę na nowoczesne formy promocji książek, a jeden z webinarów poprowadzą eksperci TikToka. W ramach dyskusji wydawców porozmawiamy również o czytelniczych trendach. Spróbujemy także podsumować zmiany na rynku książki w efekcie pandemii – zapowiada Marcin Maćkiewicz, menadżer Działu Eventów w Empiku, organizator targów.

Na Scenie Głównej z selekcją literatury popularnej wystąpią m.in. David Lagercrantz, Rafał Pacześ, Anja Rubik, Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski, Marek Krajewski, Marcel Moss, Marzena Rogalska i Agnieszka Maciąg. W ramach Sceny Apostrof poświęconej literaturze pięknej i reportażowi będzie można dowiedzieć się więcej o książkach m.in. Karin Smirnoff, Torrey Peters, Łukasza Orbitowskiego, Magdaleny Grzybałkowskiej, Jacka Dehnela, Anny Dziewit-Meller, Radka Raka i Karoliny Sulej. Na pytania młodych czytelników odpowiedzą Brandon Mull i Beata Sabała-Zielińska, którzy pojawią się na Scenie Przecinek i Kropka, dedykowanej literaturze dla dzieci.

Nowością będzie Scena Zrozumieć świat – utworzona w odpowiedzi na nagły wzrost zainteresowania literaturą faktu związaną z bieżącą sytuacją geopolityczną. Internauci będą mieli szansę zadać pytania autorom bestsellerów ostatnich tygodni. W Targach wezmą udział m.in. Krystyna Kurczab-Redlich, najbardziej rozpoznawalna w Polsce reportażystka pisząca o Rosji, eseistka Oksana Zabużko oraz biograf Wołodymyra Zełenskiego Wojciech Rogacin.

Zbliżające się Targi Książki Empiku będą okazją nie tylko do wirtualnych spotkań, ale również do bezpośrednich rozmów z autorami. Organizatorzy zapowiadają niestandardową akcję z udziałem wybranych pisarzy w salonach.

Wszystkie spotkania autorskie tradycyjnie już będzie można śledzić online dzięki transmisjom na fanpage’u Empiku na Facebooku oraz na profilu @Empikcom na Instagramie. Widzowie wybranych wydarzeń będą mieli możliwość zdobycia książek z autografami ulubionych autorów. Egzemplarze z podpisami twórców będą dostępne także w salonach Empik. Na uczestników targów czekają również rabaty sięgające -50 proc. online i -30 proc. w salonach dla użytkowników Empik Premium i Empik Premium Free.

Piąta targowa scena będzie przestrzenią wymiany wiedzy i debaty osób związanych zawodowo z rynkiem wydawniczym. W ramach branżowej sceny Forum – nieodzownego już elementu Targów Książki Empiku – zaplanowano 12 wydarzeń z udziałem ekspertów.

W trakcie webinarów i dyskusji zostaną poruszone również takie tematy, jak: druk na żądanie, sprzedaż praw zależnych czy obecność e-booków i audiobooków w bibliotekach. Specjaliści rynku wydawniczego zastanowią się podczas spotkań, na czym polega fenomen podcastów i dlaczego pisarze i dziennikarze uruchamiają własne audycje. Natomiast podczas webinarów będzie można dowiedzieć się, jak nagrać własny podcast i jak wykorzystać ten format jako narzędzie promocji książek, filmów i seriali.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl