Ostatnia wystawa z cyklu Sekwencje w Centrum Giełdowym

Na wystawie Sekwencje #4: „Kim jesteś?”, której inauguracja odbyła się 14 września, zostały zaprezentowane dzieła najważniejszych twórców polskiej awangardy artystycznej okresu powojennego. Atrakcją dla wielbicieli sztuki były niepokazywane nigdy w Polsce rzeźby, nowe rysunki Angeliki Markul czy dzieła Tadeusza Kantora pochodzące z kolekcji Fundacji Polskiej Sztuki Współczesnej. #Sekwencje to cykl wystaw W Centrum Giełdowym w Warszawie z okazji obchodów 30-lecia Giełdy Papierów Wartościowych.  

Cykl czterech wystaw #Sekwencje został zaprezentowany z okazji obchodów 30-lecia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. – Zawsze organizuję wystawy artystów, którzy dużo miejsca w swojej twórczości poświęcają problemom ogólnoludzkim. Cykl #Sekwencje również w znacznym stopniu odnosił się do aktualnej kondycji ludzkiej, która w obecnych czasach jest mocno nadszarpnięta – mówi Piotr Nowicki, prezes Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej.

Czwarta odsłona tego wydarzenia skoncentrowała się na niezapomnianej twórczości Angeliki Markul i Tadeusza Kantora. Pierwsza z wymienionych to polska artystka na co dzień mieszkająca w Paryżu, w swoich dziełach łączy ze sobą fakty i fikcję. Nieobce są jej również motywy science-fiction. Tworzyła między innymi w Japonii, Meksyku, czy Czarnobylu. Tadeusz Kantor to nie tylko reżyser, scenograf i teoretyk sztuki, ale również malarz. Współpracował między innymi z Galerią Foksal w Warszawie. – To wspaniale, że znowu miałam okazję zaprezentować moje prace szerszej publiczności. Wzbudziły, jak widać, bardzo duże zainteresowanie. Cieszę się, kiedy mogę prezentować swoją twórczość w Polsce i do tego w takim otoczeniu biznesowym – mówi Andżelika Markul.
Kuratorzy wystawy to Sarmen Beglarian i Sylwia Szymaniak, architekturę wystawy opracowała, Aneta Faner, identyfikację wizualną – Tomasz Bersz.

Mecenatami cyklu Sekwencje są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA, Centrum Giełdowe SA oraz New Solutions Factor, sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Za organizację wystawy odpowiada agencja Don’t Worry, za działania komunikacyjne – Commfort Public & Trade Relations. Partnerami merytorycznymi są Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej i Biuro Wystaw w Warszawie.

– Cieszy mnie fakt, że cykl wystaw #Sekwencje wzbudził tak ogromne zainteresowanie wśród odbiorców. Długo zastanawiałem się, czy taka forma połączenie miejsca finansowego ze sztuką spełni oczekiwania odbiorców, czas pokazał że w przypadku sztuki nie można mieć żadnych ograniczeń – podsumowuje Norbert Kabaczyński, Don’t Worry.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl