Ibis Styles Szczecin Stare Miasto oficjalnie otwarty

Gilles Clavie (AccorInvest), Helena Pinkowska (Ibis Styles Szczecin Stare Miasto), Dominik Sołtysik (Orbis), Ewa Bluhm (Accor), Rafał Setlak (Pracownia Architektoniczna Detal)
Na zdjęciu: Gilles Clavie (AccorInvest), Helena Pinkowska (Ibis Styles Szczecin Stare Miasto), Dominik Sołtysik (Orbis), Ewa Bluhm (Accor), Rafał Setlak (Pracownia Architektoniczna Detal)

Cyrkowe atrakcje i sztuczki, uroczyste przecięcie wstęgi przez przedstawicieli AccorInvest i Accor oraz koncert Reni Jusis – ibis Styles Szczecin Stare Miasto został oficjalnie otwarty. Nowy obiekt zlokalizowany na Starym Mieście oferuje gościom 161 pokojów oraz wnętrza zaprojektowane zgodnie z motywem przewodnim, jakim jest cyrk i świat dziecięcych marzeń. – To wyjątkowe miejsce, jakiego nie było do tej pory w Szczecinie – podkreśla Helena Pinkowska, dyrektor hotelu.

Zlokalizowany w samym sercu Szczecina, ibis Styles Szczecin Stare Miasto wyróżnia wystrój, którego elementy nawiązują do estetyki cyrku, magii oraz iluzji. W takiej atmosferze zespół hotelu wraz z przedstawicielami AccorInvest i Accor przywitał gości podczas oficjalnej gali otwarcia, która odbyła się 22 września. W ten wieczór Stare Miasto w Szczecinie zmieniło się na chwilę w cyrkową arenę, pełną sztuczek, pokazów i atrakcji rodem ze świata magii, a całość uświetnił koncert Reni Jusis. Wydarzenie poprowadził prezenter telewizyjny Mateusz Szymkowiak.

– ibis Styles słynie z kreatywnego designu i unikalnych motywów przewodnich gwarantujących wyjątkowe doświadczenia z każdego pobytu. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować kreatywny świat marki wszystkim osobom odwiedzającym Szczecin. Wierzymy, że podobnie jak inne obiekty ibis Styles, nowy hotel podbije serca nie tylko turystów, ale i mieszkańców Szczecina – podkreśla Ewa Bluhm, VP operations Accor.

To już trzeci hotel sieci Accor w Szczecinie. Inwestorem obiektu jest AccorInvest. – AccorInvest, który jest właścicielem Orbisu, to inwestor, właściciel i operator hotelowy z prawie 800 hotelami zlokalizowanymi w 27 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. Nowe otwarcie we współpracy z Grupą Accor potwierdza nasze silne partnerstwo i ścieżkę wzrostu, wyznaczając tym samym kolejny krok w kierunku rozwoju i dalszego umacniania czołowej pozycji AccorInvest w Europie. Jestem przekonany, że dzięki centralnej lokalizacji na Starym Mieście, wyjątkowemu charakterowi i doskonałej jakości świadczonych usług, pierwszy ibis Styles w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim wniesie nową jakość na rynek hotelowy w Polsce oraz spełni oczekiwania gości zarówno biznesowych, jak i turystycznych. Cieszymy się, że mogliśmy wpisać się w zabytkową i historyczną przestrzeń Podzamcza w Szczecinie – komentuje Dominik Sołtysik, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbisu.

ibis Styles Szczecin Stare Miasto oferuje 161 pokojów. Do dyspozycji odwiedzających nowy obiekt jest patio, restauracja Winestone, Winebar oraz przestrzeń biznesowa licząca cztery sale konferencyjne (o powierzchni od 16 mkw. do 34 mkw. Trzy z nich można połączyć, uzyskując salę, która pomieści 90 osób).
Wystrój hotelu utrzymany w wiodących barwach czerwieni z niebieskimi akcentami, bieli i czerni na pierwszy rzut oka przywołuje stylistykę cyrkowych wnętrz. Całość dopełniają artystyczne czcionki, oświetlenie i wykorzystanie współgrających ze sobą geometrycznych kształtów oraz form. Motyw przewodni hotelu przewija się na każdym kroku pobytu gości  – od samego wejścia, przez recepcję, przestrzenie wspólne po aranżacje pięter i pokojów. W cyrkowym stylu utrzymane są także karty gości czy menu restauracji Winestone. Jednym z charakterystycznych elementów w lobby jest oryginalny cyrkowy monocykl.

– Inspirując się światem marki ibis Styles, która zaprasza gości do odkrywania storytellingu hotelu, naszym celem było przygotowanie wnętrz opowiadających spójną historię. Dzięki temu każdy z gości, już przekraczając próg budynku, staje się bohaterem jego opowieści. Cyrk jest motywem, który nawiązuje do dziecięcych marzeń i fantazji. To miejsce magiczne, w którym wszystko jest możliwe – i taka wizja przyświecała nam w projektowaniu najmniejszego detalu wystroju hotelu. Jesteśmy dumni z końcowego efektu – komentuje Rafał Setlak z Pracowni Architektonicznej Detal, odpowiedzialnej za projekt wnętrz hotelu.

– Wszystkich gości odwiedzających nasz hotel zapraszamy do podróży w świat dziecięcych marzeń ukrytych w cyrkowej przygodzie i magii, jaka się z nią wiąże. Chcemy, by każdy już na samym początku pobytu poczuł pozytywną atmosferę radosnej zabawy, kreatywności i swobody. Wierzymy, że połączenie oryginalnego wystroju z doskonałą obsługą i ofertą będzie nietuzinkową propozycją, która zdobędzie serca wszystkich gości przyjeżdżających do Szczecina i na długo zapadnie im w pamięć – dodaje Helena Pinkowska, dyrektor hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto.

Projekt bryły budynku przygotowało Federacyjne Biuro Architektoniczne. Hotel spełnia wymagania budownictwa ekologicznego, a inwestycja została zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacji BREEAM.

Zobacz ibis Styles Szczecin Stare Miasto w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>

Należąca do grupy Accor marka ibis Styles obecna jest w 45 krajach. Obecnie pod tym szylcem działa 560 obiektów. Każdy ibis Styles jest niepowtarzalny, a design nawiązuje do tradycji, historii lub kultury wybranej lokalizacji. Accor posiada 5300 obiektów oraz 10 tys. obiektów gastronomicznych w 110 krajach.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl