Pop-upowa kolacja w MCK

Ponad setka gości, dziesiątka chefów kuchni i menu z sześcioma daniami oraz degustacja kraftowych trunków. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach zainaugurowano spotkania Katowickiego Klubu Kolacyjnego. Pop-upowa restauracja powstała w niecałą dobę.
 
Organizatorem wydarzenia było Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, które zrealizowało projekt we współpracy z partnerami i sponsorami. Przestrzeń kongresową udało się zaadaptować na potrzeby kolacji w niecałą dobę. Na otwarcie Katowickiego Klubu Kolacyjnego przybyła ponad setka gości.
Nowy projekt w Katowicach połączył idee popularnych na świecie klubów kolacyjnych z formułą fine diningu. Nad efektem końcowym pracowało dziesięciu znanych chefów – Dawid Klimaniec zaprosił do współpracy: Przemysława Budzińskiego, Dominika Duraja, Marka Furczyka, Mariusz Góreckiego, Przemysława Kasprzaka, Konrad Klimka, Łukasza Kończaka, Szymona Lorenca i Grzegorz Miśtę.
Menu było kreacją Dawida Klimańca, uznanego chefa kuchni, który ma w swoim portfolio pracę dla wielu prestiżowych hoteli i restauracji, w tym gwiazdkowej Ox w Belfaście. Jako Ślązak postanowił odnieść się do swoich korzeni i podjął się interpretacji kuchni tego regionu. Klimaniec postawił na dziczyznę z pszczyńskich lasów – tatar z sezonowanego jelenia z chrupkami z gryki, śląskie kluski z duszonym bażantem, ozór z dzika, comber z sarny.
Inaugurację dopełniła część kulturalna – goście MCK oglądali dwa krótkie dokumenty na temat budowy Spodka, areny sąsiadującej z międzynarodowym centrum, oraz słuchali muzyki filmowej w wykonaniu solistów z Filharmonii Śląskiej. 
W planach są kolejne wieczory spod szyldu Vesper Silesia (wieczory śląskie).

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl