120 tysięcy uczestników imprez w Tarczyński Arenie Wrocław w niecały miesiąc

fot. materiały Tarczyński Areny
Na zdjęciu: fot. materiały Tarczyński Areny

Światowej klasy gala bokserska (druga w historii Polski o pas mistrzowski wagi ciężkiej), mecz eliminacji UEFA Euro 2024, dwa zwycięskie spotkania WKS-u, otwarcie Muzeum Śląska Wrocław, koncert Malika Montany – te wydarzenia w niecały miesiąc przyciągnęły do Tarczyński Areny około 120 tys. uczestników.
 
Impreza So Hard z występem Malika Montany zgromadziła 1000 uczestników. Było to pierwsze wydarzenie muzyczne odbywające się w przestrzeni promenad stadionu. Zwycięski pojedynek Śląska Wrocław z Lechem Poznań oglądało ponad 20 tys. kibiców. Drugi z domowych meczów WKS-u w tym okresie, przeciwko Jagielloni Białystok odbył się 3 września – ten triumf Śląska oglądało ponad 19 tys. osób.
Gala bokserska z pojedynkiem wieczoru Oleksandr Usyk kontra Daniel Dubois była drugim tej rangi wydarzeniem w historii kraju i pierwszym w Polsce, w którym stawką były aż cztery pasy mistrzowskie kategorii ciężkiej. Oglądało ją na wrocławskim stadionie ponad 40 tys. widzów. Oleksandr Usyk zachował tytuł mistrzowski po zwycięstwie przez nokaut w 9. rundzie.
Wrocław stał się miastem – gospodarzem meczu eliminacji Mistrzostw Europy UEFA Euro 2024. W spotkaniu na szczycie grupy C, Ukraina mierzyła się z Anglią. Na miejscu, spotkanie oglądało około 40 tys. widzów.
Od 5 września w Tarczyński Arenie codziennie funkcjonuje Muzeum Śląska Wrocław. Na jego otwarciu pojawili się trener WKS-u Jacek Magiera, kapitan zespołu z lat 50. Mieczysław Jurecki oraz zawodnik mistrzowskiego składu z 2012 rok Krzysztof Wołczek. Wcześniej, 3 września, przed meczem z Jagiellonią Białystok, muzeum odwiedziło kilkadziesiąt legend Śląska, nie tylko piłkarskiego.


 
W weekend (16 – 17 września) w Tarczyński Arenie odbyły się dwa wydarzenia jednocześnie. Pierwsze z nich to kolejna edycja cyklu turniejów piłkarskich Tarczyński Arena Cup. Na boiska o sztucznej nawierzchni wybiegli młodzi futboliści i futbolistki. Łącznie w cyklu turniejów wzięło udział około 2000 uczestników.
Druga to Targi Mieszkaniowe Wro-Expo.pl. Impreza obywała się w przestrzeni Klubu Biznesowego stadionu. W targach wzięo udział kilkudziesięciu wystawców.
 
W październiku w Tarczyński Arenie Wrocław zaplanowano między innymi: turniej eliminacyjny Szachowego Grand Prix Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (7.10.), Targi Pracy Talent Days (12.10.) i Bal Seniora (17.10.). Na stadionie rozegrany zostanie Finału Ligi Konferencji Europy UEFA 2024/2025. Oznacza to, że stolica Dolnego Śląska stanie się czwartym miastem goszczącym dwa najlepsze zespoły rozgrywek Ligi Konferencji Europy UEFA - po Tiranie, Pradze i Atenach (i pierwszym w historii niebędącym stolicą kraju).

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl