Spotkanie ze sztuką w Hotelu Bellotto: wernisaż Barbary Kowalczyk

W warszawskim Hotelu Bellotto odbyła się kolejna odsłona cyklu Spotkań ze Sztuką. Tym razem, w zabytkowych murach pałacu dominował błękit. Można było zapoznać się z autorską wystawą sztuki Barbary Kowalczyk.
 
Kontynuując obraną strategię, Hotel Belotto organizuje cykl Spotkań ze Sztuką, podczas których goście mogą brać udział w pokazach, wernisażach, i aukcjach różnych dzieł – obrazów, rzeźb, biżuterii czy mody.
 
W miniony poniedziałkowy wieczór (18 września) Hotel Bellotto na kilka godzin zamienił się w galerię sztuki, gdzie swoje prace prezentowała Barbara Kowalczyk – artystka sztuk wizualnych zajmująca się malarstwem, rysunkiem, instalacją i fotografią. Zadebiutowała na polskiej scenie artystycznej w 1994 roku, zdobywając najważniejszą międzynarodową nagrodę – Grand Prix im. Georgesa Boudaille’a.


 Od lewej: Barbara Kowalczyk i Maciej Wołoszczak

– Spotkania ze sztuką, które organizujemy cyklicznie w naszym hotelu kształtują jego wizerunek. Pomagają wywrzeć odpowiedni efekt na gościach, podkreślając charakter miejsca, a dzięki temu przyciągnąć odpowiednią klientelę – ludzi doceniających wyjątkowe doświadczenia, styl i jakość otoczenia, w którym spędzają czas. Cieszymy się, że nasze spotkania cieszą się tak dużym zainteresowaniem – powiedział Maciej Wołoszczak, dyrektor Hotelu Bellotto.
 
Wystawa „Stany skupienia” prezentowana w salach hotelu Bellotto była dla widza przeglądem najciekawszych malarskich wątków z ostatnich lat. Przeniosła w świat kontemplacji bogactwa błękitów i jest zapowiedzią następnych prezentacji artystki. Błękit w jej twórczości jest kolorem dominującym i symbolika tego koloru jest dla niej bardzo znacząca.
 
 – Sztuka to wszystko, co otacza nas w naszym życiu, co wychodzi spod ręki lub natury, a co wzbudza w nas emocje. Mogą być one różne, czasem skrajne, czasem delikatne i ledwo zauważalne, ale ich pojawienie się świadczy o odczuwaniu. Tym jest dla mnie sztuka i jej tworzenie – przekonuje Barbara Kowalczyk.
 
Oprócz intensywnych błękitów, artystka zaprezentowała żółcie, pomarańcze czy róże, dobrze komponujące się z salami Hotelu Bellotto, których nazwy pochodzą od kolorów ich ścian. I tak mamy salę żółtą, niebieską, malinową, złotą czy marmurową, w której dominuje zieleń.


 
Barbara Kowalczyk, artysta sztuk wizualnych Urodzona w Kaliszu. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją i fotografią. W 1993 rok uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zadebiutowała na polskiej scenie artystycznej w 1994 roku zdobywając trzy ważne nagrody artystyczne w tym najważniejszą międzynarodową w listopadzie 1994 roku – Grand Prix im. Georgesa Boudaille’a 8 Europejskiego Biennale Młodych Artystów „Germinations 8’’ Breda, Holandia (udział brało 64 artystów z 15 krajów). Laureatka nagród: Ministra Kultury i Sztuki oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w konkursie na najlepszy dyplom Wyższych Szkół Plastycznych w Polsce. Otrzymała także Stypendium Prezydenta Miasta Poznania dla Młodych Twórców. Od 1991 roku bierze udział w licznych wystawach zbiorowych m.in.: w Poznaniu, Częstochowie, Katowicach, Warszawie, Luneburgu, Bredzie, Madrycie i Atenach. Od 1993 roku organizuje swoje wystawy indywidualne m.in.: w Poznaniu, Warszawie, Bolonii, Amsterdamie, Budapeszcie.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl