Katowice wracają do eventowej formy

fot. Radosław Kaźmierczak / materiały Urzędu Miasta Katowice
Na zdjęciu: fot. Radosław Kaźmierczak / materiały Urzędu Miasta Katowice

Pierwsze weekendy września w Katowickiej Strefie Kultury były wypełnione wydarzeniami skierowanymi do różnych grup docelowych.
 
W zaledwie dwa pierwsze weekendy września na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach działo się po siedem wydarzeń.
 
Pierwszy weekend jesieni był szczególny, bowiem Katowice obchodziły 158. urodziny zakończone plenerowym koncertem, którego dyrektorami artystycznymi byli Mrozu i Grubson. Dzień wcześniej w plenerze tłumy przyglądały się nocnemu odcinkowi specjalnemu Rajdu Śląska, który miał metę pod kultowym Spodkiem. W wydarzeniu udział wzięło blisko 100 samochodów rajdowych, a prestiżowe zawody były rundą Rajdowego Pucharu Europy (FIA ERT), a także Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ).
 
Symultanicznie odbywał się największy festiwal gier planszowych na południu kraju, który w tym roku zgromadził graczy już nie tylko w Spodku, ale i na terenie MCK. W tym samym czasie resztę przestrzeni wypełnili goście Międzynarodowego Turnieju Szachowego czy zawodnicy I Pucharu Polski w szabli dziewcząt i chłopców. Lodowisko w Spodku zainaugurowało sezon ślizgawek, wieczorem zaś MCK stało się sceną urodzinową dla wytwórni Dopehause, która zaprosiła kilkunastu artystów hip-hopowych, w tym takich twórców jak Gibbs, Oliver Olson, Fonos, Inee, O.S.T.R., Paluch.  

Weekend 15-17 września to kolejne 7 wydarzeń o różnorodnym charakterze: od wygranego meczu ligi hokeja – Mistrz Polski, GKS Katowice w swojej siedzibie w Spodku wgrał z drużyną z Krakowa, po licznie odwiedzane Śląskie Targi Nieruchomości.
Centrum kongresowe gościło specjalistów podczas trzydniowego XXXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. Patentem na frekwencję gliwickiego organizatora Invest Expo stało się coroczne łączenie w swoim portfolio trzech wydarzeń targowych – tak też było podczas potrójnych targów organizowanych w miniony weekend (Geo Expo, Dragon Expo i Ezo Fest w katowickim Spodku).
 
Dodatkowo mieszkańcy zakończyli plenerowy sezon wydarzeń na zielonych tarasach między Spodkiem a MCK – Centrum KATO od maja, przez 4-5 dni w tygodniu było 6. rok z rzędu miejscem bezpłatnych koncertów, seansów plenerowych i specjalnej trefy gastro w klimacie streetfoodowych nocnych targów.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl