Łódzki DoubleTree kończy 10 lat, Klub Wytwórnia świętuje 15-lecie działalności

Koncert „Ziemia Obiecana – Muzyczna Historia Filmowej Łodzi” z okazji jubileuszu DoubleTree by Hilton Łódź i Klubu Wytwórnia
Na zdjęciu: Koncert „Ziemia Obiecana – Muzyczna Historia Filmowej Łodzi” z okazji jubileuszu DoubleTree by Hilton Łódź i Klubu Wytwórnia

Pierwszy hotel marki DoubleTree by Hilton w Polsce otworzył się 10 lat temu w Łodzi. W tym czasie w obiekcie odbyło się ponad 5 tys. wydarzeń. Jubileusz świętuje także połączony z hotelem Klub Wytwórnia. W ciągu 15 lat działalności zorganizowano tu ok. 1400 koncertów.
 
Od początku działalności hotelu nocowało w nim ponad 500 tys. osób, odbyło się ponad 5 tys. wydarzeń, w których udział wzięło blisko milion uczestników. – Ale hotel to nie tylko liczby i pokoje. To przede wszystkim ludzie – zarówno wspaniali goście, którzy nam zaufali, jak i inspirujący i energiczny personel, który o nich dba. To do nich kierujemy największe podziękowania za te dziesięć lat – mówił Dominik Chrapek, dyrektor generalny hotelu, podczas wydarzenia z okazji jubileuszu DoubleTree by Hilton i Wytwórni.

Hotel i klub muzyczny pod jednym dachem
Pierwszy hotel marki DoubleTree by Hilton w Polsce otworzył się 10 lat temu w Łodzi. Powstał tuż obok działających już jako klub Wytwórnia hal po dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych (WWF). W tych przestrzeniach odbywały się już duże konferencje, targi a nawet gale sportowe. Klubem Wytwórnia zaskarbił sobie serca gości setkami koncertów polskich i zagranicznych artystów. Klimatyczna oprawa wizualna i odziedziczona po WFF doskonała akustyka to atuty tego miejsca.
Jak szacuje klub, przez 15 lat przy Łąkowej 29 odbyło się ok. 1400 koncertów, podczas których bawiło się milion osób. To imponujący wynik, pomimo przerwy spowodowanej ograniczeniami związanymi z pandemią. Od początku istnienia klubu na jego scenach grali tacy wykonawcy jak: Chris Botti, Orkiestra Glenna Millera, Ray Wilson, Nick Mason, Marillion, Nazareth, Skunk Anansie, Sully Erna, Gregory Porter, Nigel Kennedy, Manhattan Transfer, Basia Trzetrzelewska, Al Foster, Tommy Emmanuel, Al di Meola, Miri Ben – Ari, Richard Bona, Seweryn Krajewski, Sinfonia Varsovia, Kayah i Bregović, TSA, Nosowska, Hey, Kult, Organek, Kortez, Dawid Podsiadło, Ania Dąbrowska, Anna Maria Jopek, Andrzej Piaseczny czy Perfect.
Oba obiekty są ze sobą połączone, dzięki czemu z pokoju hotelowego możba przejść bezpośrednio na koncert. Również dzięki temu jest to jedno z ulubionych miejsc koncertowej publiczności, artystów a także agencji eventowych. Połączenie funkcjonuje jednak nie tylko w przestrzeni, ale także w codziennej współpracy i wspólnym świętowaniu urodzin
 
Wyjątkowa celebracja
Swoje 10-lecie hotel świętował z sąsiadującym klubem Wytwórnia, który również w 2023 obchodzi swój jubileusz 15-lecia. Z tej okazji odbył się koncert zatytułowany „Ziemia Obiecana – Muzyczna Historia Filmowej Łodzi”, koncert – pomnik muzyki filmowej pochodzącej z dzieł dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, oddający hołd produkcjom, które wyszły spod adresu Łąkowa 29. O specjalne aranżacje utworów na tę okazję zadbał Jan Stokłosa. Na deskach Wytwórni pojawili się artyści: Zbigniew Zamachowski, Jan Emil Młynarski, Julia Pietrucha, Natalia Grosiak i Łukasz Lach. O oprawę wizualną zadbał Mateusz Znaniecki.
Wydarzenie inauguruje również nowy, coroczny festiwal muzyczny People in Tune, którego kolejne edycje uświetnią różne gatunki muzyczne.
 – Festiwal będzie propagować wartości kulturowe i artystyczne. Dzięki różnorodności chcemy trafić do szerokiego grona odbiorców i połączyć miłośników wielu nurtów muzycznych. To będzie nasz cel na kolejne edycje People in Tune, aby łączyć ludzi ponad podziałami – powiedziała Mariola Wojtysiak, prezes klubu Wytwórnia.
W planie pierwszej edycji festiwalu znalazły się również warsztaty muzyczne dla dzieci oraz projekcja koncertu z otwarcia hotelu: „Four Colors of Łódź” Zbigniewa Preisnera, a przez całe wakacje we foyer sali kinowej hotelu można było obejrzeć wystawę oryginalnych plakatów kinowych z filmów „Ziemia obiecana” oraz „Zakazane piosenki”.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl