Targi w Krakowie organizują drugą edycję BookGame

W dniach 1-3 marca w Expo Kraków odbędzie się druga edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame, które w ubiegłym roku zgromadziły ponad 8000 uczestników. Organizatorem wydarzenia jest firma Targi w Krakowie, partnerem strategicznym – Krakowskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Gralicja.

Wystawcy z grami planszowymi, bitewniakami, puzzlami, klockami, zabawkami kreatywnymi, grami XXL, książkami i komiksami; premiery najbardziej oczekiwanych gier planszowych, Games Room o powierzchni 4000 mkw. z największą wypożyczalnią gier w Polsce, sesje RPG, turnieje  z nagrodami, w tym klasy master, Dziecięca Strefa Zabaw, strefa prototypów dla młodych twórców gier, strefa szachowa, warsztaty, gry terenowe, spotkania z influencerami oraz branżowe dla bibliotekarzy i nauczycieli – to tylko część programu drugiej edycji Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame.

W ramach biletu wstępu uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z Wypożyczani Gier z ofertą ponad 1000 tytułów, w tym nowości i premier wydawniczych, a także zagrać w największym w Polsce Games Roomie z nocną strefą grania w sobotę. W Games Roomie graczom pomagać będą instruktorzy ze Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych Gralicja, którzy dodatkowo stawiają sobie wyzwanie, by w mniej niż trzy minuty wytłumaczyć zasady najpopularniejszych gier planszowych.

Na dzieci czekają m.in. łamigłówki, gry logiczne i zręcznościowe, gry terenowe, warsztaty układania kostek Rubika na czas, strefa VR, eksperymenty i laboratoria naukowe. Na fanów klocków Lego czekają figury Star Wars, warsztaty układania Klocków i Minifigurek. Podczas BookGame odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski w składaniu klocków na czas oraz turnieje z nagrodami, m.in. w Superfarmer, Kariba i Bandido/Bandida, Dorf Romantik i zawody w układaniu puzzli na czas.

Na szeroki wybór atrakcji mogą liczyć także nieco starsi uczestnicy wydarzenia – są to m.in. turnieje takie jak: Carcassonne, Rummikub, Hero Realms, Star Realms, Dominion, Catan, Wsiąść do pociągu, Rój, Set. Dla wielbicieli cosplaya zaplanowano m.in. warsztaty tworzenia korony króla Nazguli z Władcy Pierścieni oraz porady Ewy Bryniarskiej, jak stworzyć idealny kostium filmowy. Na fanów gier bitewnych, wielkich makiet i małych figurek czekają warsztaty malowania figurek do gier, nauka gry w Warhammer 40 000 oraz turniej rangi master w Middle-Earth Strategy Battle Game.
Dla miłośników szachów przewidziano naukę gry od podstaw, szachy plenerowe XXL, turnieje szachowe, w tym z Jakubem Seemannem, mistrzem świata w szachach klasycznych do lat 16 oraz online z Antonim Radzimskim, wicemistrzem Europy w szachach szybkich. Organizatorzy zapraszają również na sesje RPG ze znanymi mistrzami gry. Podczas ubiegłorocznej edycji rozgrywki prowadził m. in. laureat Nagrody Nike Radek Rak.
Speedcube przygotował szereg atrakcji dla wielbicieli kostki Rubika, wśród nich m.in. wspólne układanie największej Kostki Rubika, układanie mozaiki z 1000 kostek, SpeedStacking oraz liczne konkursy. BookGame będzie również okazją do wzięcia udziału w zawodach w układaniu 500 i 1000 puzzli na czas. Aktualny rekord to 91 min dla 1000 elementów.

Targi w Krakowie podczas swoich wydarzeń duży nacisk kładą na edukację i pomoc innym. Dlatego w ramach BookGame zaplanowano program dla bibliotekarzy i nauczycieli dotyczący grywalizacji i wykorzystania gier planszowych w szkole i bibliotece, a także akcję Gra za Grę, czyli zbiórkę gier planszowych dla małopolskich bibliotek, by nadać im drugie życie. W ubiegłym roku udało się zebrać prawie 300 gier, które zasiliły zbiory bibliotek.

W ramach wydarzenia organizowany jest również plebiscyt BookGame Award 2024 – na najlepszą grę planszową Festiwalu i Targów Gier Planszowych. Jego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie najciekawszych gier planszowych wydanych po polsku, które ukazały się w ubiegłym roku. Jury, w skład którego wchodzą specjaliści związani z branżą gier planszowych, dokona oceny w pięciu kategoriach: gra dla dzieci do 6. roku życia, gra rodzinna, gra imprezowa, gra zaawansowana, gra logiczna. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda publiczności.
 
Wśród wystawców pojawią się m.in.: Adamigo/Kukuryku, Albi, Alis Games, Ameet, Bakoba, Bard, Black Monk Games, Bricks & Figs, Cartamundi, Castorland, Cobi, CzuCzu, Egmont, Foxgames, G3, Galakta, Granna, IPN, IUVI Games, Kameleon, Lucky Duck Games, Lucrum Games, Media Rodzina, Muduko, Nasza Księgarnia, Portal Games, Q-Work shop, Ravensburger, Rebel, reDrewno, Samowydawcy, Silver Games, Smart Games, Smartbee Club, Speedcube (Liga Niezwykłych), Tactic Games, TOYKI, Vanaheim i wielu innych.

Organizatorzy przygotowali wspólnie z Tantis i DPD Strefę Pakowania i Wysyłki gier zakupionych na Targach, a także Strefę Foodtrucków.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl