Leszek Lewandowicz: Taki mamy lifestyle – case studies

Marki, które cieszą się największym uznaniem, spełniają głębokie emocjonalne potrzeby konsumentów, takie jak potrzeba przynależności (Kim mam być?), wyrażania własnej tożsamości (Jaka mam być?) czy dobrego samopoczucia (Jak mam się czuć?).
 
Event marketing jest idealnym narzędziem do spełnienia autentycznych potrzeb konsumentów i kreowania lifestyle’u. Poprzez realne i wartościowe doświadczenia możemy zbudować emocjonalną więź z marką. Tworząc koncepcje dla naszych klientów, zawsze staramy się zestawić potrzeby zleceniodawcy i odbiorców: analizujemy wartości marki, patrzymy, czym się kieruje i do jakiego efektu dąży i wypracowujemy pomysły, które współgrają z lifestyle’m grupy docelowej. Dziś chcemy się z Wami podzielić kilkoma przykładami.
 
Podczas międzynarodowego wydarzenia #Illuminight by WELLA potrzebą było stworzenie ekscytującego eventu, który zainteresuje międzynarodowe środowisko skupione wokół sztuki fryzjerskiej. Wydarzenia, które wizualnie osadzone będzie w aktualnych trendach oraz sprawi, że jego uczestnicy poczują, że biorą udział wyjątkowym w spektaklu. By tego dokonać, zdecydowaliśmy się na mocne, choć minimalistyczne rozwiązania. Przy tworzeniu scenografii inspiracją była lekkość i powiewające włosy. Lekkość ta została podkreślona zarówno w delikatnie poruszającym się nad sceną materiale, oświetleniu w pastelowych odcieniach czy w strojach modelek. Zależało nam, aby idea zawarta w scenografii została skomponowana tak, aby podkreślała piękno i wyjątkowość show odbywającego się na scenie, ale nie przyćmiewała go. Dekoracje miały współgrać z dynamiką eventu, zwracając uwagę widowni na każdy, nawet najmniejszy szczegół prezentowanej sztuki fryzjerskiej. Wszystkie zastosowane elementy pozwoliły na stworzenie wydarzenia na bardzo wysokim poziomie – bogato, ale z klasą i… delikatnością jedwabiu.
Podczas eventu dla Adamed, którego celem było powitanie aktorki Magdaleny Boczarskiej w roli ambasadorki marki Oeparol, najistotniejsze było stworzenie przestrzeni dla spotkania z inspirującymi kobietami. Wydarzenie miało być okazją do poznania historii doświadczonych kobiet i na podstawie tych historii zbudowania wewnętrznych podwalin dla przyszłych zmian w życiu uczestniczek. Po spotkaniu miały one wyjść zainspirowane do dbania o siebie i rozwoju. By zrealizować tę koncepcję, postawiliśmy na formułę śniadania przy wspólnym stole, który ośmiela do prowadzenia rozmów oraz wymiany doświadczeń. Ponadto zasiadanie przy jednym, dużym stole nawiązuje do rodzinności, poczucia przynależności i bezpieczeństwa. Wytworzyło to duże poczucie komfortu i zainspirowało do otwartych, szczerych rozmów. Przewodnim motywem scenografii była łąka pełna kwiatów i ziół – można było je odnaleźć w licznych kompozycjach na stole i innych elementach wystroju. Nie bez znaczenie była również pora dnia, ponieważ suplementy diety najczęściej przyjmuje się właśnie rano. To było śniadanie, które zaspokoiło wiele potrzeb.Kobiecość i jej celebracja były za to myślą przewodnią przy tworzeniu koncepcji na premierę dwóch produktów marki Avon. Brand promuje poczucie pewności siebie i piękna kobiet, niezależnie od ich wieku, rozmiaru czy pochodzenia. Wzmacnia poczucie własnej wartości oraz niezależności kobiet, a poprzez zaangażowanie w budowanie trwałych więzi – buduje siostrzeństwo. W całej przestrzeni eventowej, począwszy od elementów scenografii po catering, zapanował róż. Przestrzeń z licznymi atrakcjami, instaspotami i stanowiskami do makijażu pozwoliła na radosne rozmowy, niekończące się śmiechy oraz okazywanie wzajemnego podziwu. Podczas wydarzenia uczestniczki jako pierwsze mogły poznać najnowszą „avoniarę” i konsultantkę, Cleo, która dzieląc się swoim doświadczeniem z marką i aktywnie spędzając z nimi czas, pokazała, że jest jedną z nich. Celebracja kobiecości zyskała również mocne RTB w postaci prezentacji raportu „Równe szanse dla Kobiet 2024" oraz w akcji „Avon kontra przemoc”, które wsparła Cleo.


Autor: Leszek Lewandowicz, community manager, Imagine Nation

Agencja eventowa Imagine Nation działa na rynku od 14 lat. Stawia na najwyższą jakość obsługi klientów i kompleksowo odpowiada na potrzeby marek – od strategii, przez kreację, po złożone realizacje – zgodnie z najlepszymi standardami i wyczuciem aktualnych trendów. Stabilny i doświadczony zespół pracuje dla topowych polskich i międzynarodowych brandów. Agencja wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych Effie, Kreatura, Golden Arrow, MP Power Awards®, w tym aż trzykrotnie nagrodą „Kreatywny Roku Branży Eventowej”. Imagine Nation należy do Klubu Agencji Eventowych SAR, IAA oraz Pracodawcy RP.Cykl: „Puls event marketingu z Imagine Nation”
W cyklu „Puls event marketing” eksperci z Imagine Nation będą analizować rynek event marketingu i mierzyć jego puls z różnych perspektyw, dzieląc się jednocześnie swoją wiedzą, dobrymi praktykami, praktycznymi wskazówkami i sprawdzonymi rozwiązaniami. Co miesiąc to, co najważniejsze w branży – trendy, liczby, inspiracje, eksperci.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl