26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
Informacje o wydarzeniu
Kategoria
Liczba osób
52353
Data
10.2023
Nagrody
Wykonawcy
Agencja eventowa

Nobell Congressing
Obiekt
Opis wydarzenia
Event: 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie jest zwycięzcą 12. edycji konkursu MP Power Awards® w kategorii Targi. Jest to projekt własny firmy Targi w Krakowie, który został zrealizowany w Expo Kraków.
26.edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie miała na celu stworzenie przestrzeni dla wszystkich miłośników literatury, niezależnie od wieku czy poglądów. Organizatorzy postawili na połączenie tradycji z nowoczesnością, oferując uczestnictwo zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Wprowadzono zmiany organizacyjne poprawiające komfort odwiedzających oraz reagujące na dynamicznie zmieniający się rynek wydawniczy, w tym wzrost popularności literatury young adult.
W 2023 roku targi zgromadziły 480 wystawców i ponad 52 tys. odwiedzających. Ponad 850 autorów uczestniczyło w spotkaniach autorskich, a wydarzenia online przyciągnęły 20 tys. użytkowników. Program obejmował nowości, takie jak Festiwal Literatury Kobiecej i Mroczne Historie. Po raz pierwszy stworzono największą w Polsce Strefę Agentów Literackich, a promocja obejmowała współpracę z influencerami, markami (Good Lood, Medicine) i intensywną kampanię outdoorową. Organizatorzy zadbali o sprawniejszą logistikę, wprowadzając limity wejść i nowe strefy podpisywania książek.
Targi udowodniły, że literatura nadal przyciąga tłumy. Rekordowe wyniki sprzedaży książek skłoniły wydawców do rezerwacji miejsc na kolejną edycję. Program hybrydowy pozwolił dotrzeć do nowych grup odbiorców, a unikalne działania promocyjne przełamały schematy komunikacji w branży targowej. 26. edycja potwierdziła, że targi to nie tylko miejsce spotkań z autorami, ale prawdziwe święto literatury, które inspiruje i jednoczy pokolenia.
26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
Klient: Projekt własny
Data: 26-29 października 2023
Miejsce: Expo Kraków
Liczba uczestników: 52 353 odwiedzających, 480 wystawców, 673 akredytowanych dziennikarzy i twórców internetowych, 20 000 użytkowników Platformy Wirtualnej i Telewizji Targowej