W czerwcu rozpocznie się 3 - miesięczny rejs po Europie Żaglowca S/Y Fryderyk Chopin, który będzie promował Polskę i jej atrakcje turystyczne.
Rejs jest elementem kampanii promocyjnej, realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem". Żaglowiec odwiedzi 23 miasta w 8 krajach.
Z Polski Żaglowiec wyruszy do Szwecji, Danii, Niemiec, Holandii, Belgii, Francji oraz Wielkiej Brytanii. W każdym kraju zawita do co najmniej jednego portu. W Szwecji będą to Ystad, Malmoe, Sztokholm oraz Karlskrona, w Danii Kopenhaga oraz Arthus, w Niemczech Hamburg, Lubeck, Rostock oraz Kiel, w Holandii Amsterdam, w Belgii Brugge, Antwerpia i Ostenda, we Francji Brest, Nantes, St. Malo i Calais, w Wielkiej Brytanii natomiast Londyn.
Rejs rozpocznie się w Szczecinie, a zakończy w Gdyni.
Wpłynięciu do portów będą towarzyszyły imprezy kulturalne i rozrywkowe. Zaplanowane są wydarzenia wykorzystujące multimedia w sposób, który ma zwrócić uwagę jak największej publiczności na ciekawą polską ofertę. Wiele imprez będzie nawiązywało do 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
źródło: POT