Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

Powstało Convention Bureau Masuria

Konferencja inaugurująca Convention Bureau...

Branża z Warmii i Mazur chce rozwinąć turystykę biznesową w regionie. W realizacji założonego celu ma pomóc nowo powstałe Convention Bureau Masuria. Inicjatorem powołania biura turystyki biznesowej jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.
 

Pomysł powstania na Warmii i Mazurach biura, które ma być miejscem pierwszego kontaktu dla organizatorów spotkań i wypromować region jako destynacją idealną do organizacji konferencji, szkolenia czy integracji, zainicjowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”. LOT pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację na realizację tego projektu i koordynuje działania biura.

LOT „Ziemia Mrągowska” skupia 107 podmiotów, głównie z terenu powiatu mrągowskiego. Działa od 2004 roku. – Ponieważ nie możemy liczyć, tak jak w przypadku większości tego typu biur w Polsce, by jakiś samorząd finansował nasze działania związane z CBM (bo CBM ma działać na terenie całego województwa), dlatego to nasza organizacja wyszła z inicjatywą utworzenia biura skupiającego podmioty z Warmii i Mazur. Członkostwo w Convention Bureau Masuria nie jest uzależnione od członkostwa w naszym LOT czy też innym – wyjaśnia Ewelina Krzywosz, specjalista ds. marketingu w Convention Bureau Masuria.
Mazurskie convention bureau stanowi zatem „drugi filar” działalności LOT „Ziemia Mrągowska”. – Obok statutowej działalności związanej z promocją Ziemi Mrągowskiej, chcemy integrować obiekty konferencyjne województwa, by promować region jako destynację atrakcyjną dla turystyki biznesowej – informuje Ewelina Krzywosz. Obecnie 36 podmiotów z Warmii i Mazur zadeklarowało współpracę z Convention Bureau Masuria. Nadzór nad działalnością CMB sprawuje prezes LOT „Ziemia Mrągowska” Robert Wróbel.
Jak informują inicjatorzy powołania CBM, biuro jest odpowiedzią na potrzeby branży turystycznej oraz, jak dotąd w oficjalnych raportach niszową na Warmii i Mazurach, turystykę biznesową. Specjalistyczny podmiot ma zintegrować branżę, która wspólnymi siłami chce wypromować region jako atrakcyjną destynację do organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Do pierwszych zadań CBM będzie należało poznanie i zaprezentowanie potencjału regionu pod kątem oczekiwań turysty biznesowego między innymi na www.KonferencjeMazury.com oraz wydanie katalogu obiektów turystyki biznesowej.
Region posiada rozbudowaną bazę hotelarską, która jest wykorzystywana głównie podczas letniego sezonu. Atrakcje turystyczne oraz unikatowa przyroda również przyciągają turystów w okresie wakacji. Województwo posiada, więc potencjał by zaistnieć na eventowej mapie Polski. Założyciele biura podkreślają, że organizatorzy, którzy chcą zrealizować na Warmii i Mazurach wydarzenie biznesowe muszą kontaktować się z każdym obiektem pojedynczo. Brak jest pośrednika, który skróciłby drogę od zapytania ofertowego do realizacji wydarzenia. Convention Bureau Masuria ma ułatwić tę drogę.
Tworzenie biura turystyki biznesowej na Mazurach wspiera merytorycznie kierownik Poland Convention Bureau POT Krzysztof Celuch. Docelowo Convention Bureau Masuria ma współpracować z PCB.

 


03 maj 2015
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.