Najczęściej czytane

Pierwszy konkurs branży eventowej: MP Power...

MeetingPlanner.pl ogłasza pierwszy konkurs skierowany do przedstawicieli...

MP Power Night – uroczyste rozdanie nagród...

Pierwszy finał MP Power Awards odbył się 26 kwietnia w Centrum...

Druga edycja Poznań Media Expo

Specjaliści współpracujący z twórcami filmów o Jamesie Bondzie opowiedzą,...

SHOWEXPO w Kielcach

W tym roku w Kielcach odbędą się pierwsze w Polsce targi, które połączą...
 
Zakladki ciemne_wyszukiwarki

Usługi

Artyści

A A
Aktualności

Poznań walczy o Światowy Szczyt Transportu Publicznego w 2021 roku

Miasto Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu podjęły wspólne działania na rzecz pozyskania Światowego Szczytu Transportu Publicznego w 2021 roku.
 

Złożona oferta spotkała się z uznaniem Międzynarodowej Unii Transportu Publicznego (UITP), a Poznań, jako jedyne polskie miasto, znalazł się na krótkiej liście kandydatów do organizacji tego wydarzenia, obok Melbourne, Moskwy i Hamburga.
UITP (Union Internationale des Transports Publics) działa na rzecz rozwoju transportu publicznego. Zrzesza członków z 96 państw, którzy łącznie reprezentują grupę 1400 firm (19 z Polski) i 18 000 członków indywidualnych. Szczególny nacisk w swojej działalności kładzie na aspekt zrównoważonego rozwoju transportu publicznego na obszarach miejskich.
Od 1886 roku, co dwa lata, Międzynarodowa Unia Transportu Publicznego zbiera się na obrady w ramach Światowego Szczytu Transportu Publicznego. Spotkanie trwa 3-4 dni i składa się z kongresu oraz towarzyszącej mu równocześnie wystawy. Najbliższy Szczyt UITP odbędzie się od 15 do 17 maja 2017 roku w Montrealu. Według danych opublikowanych na profilu stowarzyszenia w bazie ICCA (2017), podczas tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się blisko 5000 uczestników.
Gospodarza Światowego Szczytu UITP 2021 poznamy w 2018 roku.

19 kwi 2017
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.