Najczęściej czytane

Pierwszy konkurs branży eventowej: MP Power...

MeetingPlanner.pl ogłasza pierwszy konkurs skierowany do przedstawicieli...

MP Power Night – uroczyste rozdanie nagród...

Pierwszy finał MP Power Awards odbył się 26 kwietnia w Centrum...

Druga edycja Poznań Media Expo

Specjaliści współpracujący z twórcami filmów o Jamesie Bondzie opowiedzą,...

SHOWEXPO w Kielcach

W tym roku w Kielcach odbędą się pierwsze w Polsce targi, które połączą...
 
Zakladki ciemne_wyszukiwarki

Usługi

Artyści

A A
Aktualności

Sławomir Wróblewski: Pożegnanie Paula Flacketta

Paul Flackett

PAUL FLACKETT.  CZŁOWIEK – INSTYTUCJA, PRZYJACIEL I DORADCA POLSKIEJ BRANŻY SPOTKAŃ

Informacja o śmierci Paula Flacketta obiega dziś świat, docierając do Jego przyjaciół i współpracowników w najdalszych zakątkach globu. Bo Paul był postacią o światowym formacie, choć zawsze bardzo naturalny i bezpośredni, skłonny do żartów, szybko skracający dystans z rozmówcą. W meeting industry Paul Flackett to instytucja sama w sobie, niezależnie od pełnionych w okresie 30 lat funkcji. Od 1987 roku współtworzył targi EIBTM, był ich dyrektorem zarządzającym przez 10 lat. W połowie lat 90. został prezesem SITE, następnie od 2002 prezesem Fundacji SITE. Był też dyrektorem operacji globalnych International Association of Convention & Visitor Bureaus. Potem znów wespół z Rayem Bloomem tworzył nowe przedsięwzięcie targowe IMEX we Frankfurcie n .Menem. Paul odszedł jako dyrektor zarządzający globalnej korporacji IMEX Group.  


Zapamiętałem go jako naszego wielkiego sojusznika we wprowadzaniu Polski na salony międzynarodowej branży spotkań. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w roku 1995 na targach EIBTM, jeszcze w Genewie. Wystawcami było zaledwie kilka firm z Polski, rozproszonymi w różnych częściach sali. Wówczas po raz pierwszy rozmawialiśmy z kolegami (Tadeusz Milik, Andrzej Puchacz, Jerzy Socała) o potrzebie skonfederowania wysiłków promocyjnych Polski. Kiedy dwa lata później jako Menedżer Marki Turystyki Biznesowej byłem koordynatorem pierwszego narodowego stoiska na EIBTM, właśnie Paul Flackett służył radą i pomocą jako dyrektor targów i najbliższy współpracownik prezesa Raya Blooma. Nie zapomnę, jak żartobliwie przerabiał, widocznie nazbyt skomplikowaną moją wizytówkę i przedstawiał mnie znajomym „To jest król Polski”. Właśnie Paul Flackett był głównym mówcą na zebraniu przedstawicieli turystyki biznesowej w Warszawie w grudniu 1997 roku, podczas którego zainicjowano Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”. Paul ponownie był keynote speakerem, gdy w 2001 roku zakładaliśmy we Wrocławiu pierwsze w Polsce Convention Bureau. Wobec znikomej naszej własnej wiedzy właśnie Jego rozeznanie w zakresie światowych doświadczeń pozwoliło na znalezienie właściwych rozwiązań dla tej nowej struktury wspierania branży spotkań. Kilka lat później Paul wprowadzał nas w tajniki incentive travel. Ostatnie moje spotkanie z Paulem było w Poznaniu, chyba w 2006 roku. Jako ekspert światowych imprez targowych nakazał kilkusetosobowej sali powstać i ślubować „Nigdy więcej białych ścianek na moim stoisku”. Miał kapitalny kontakt ze słuchaczami, głęboką wiedzę przekazywał w lekkiej formie, nikogo nie pozostawił bez pozytywnych emocji.
Żegnaj Nasz Pawle!
 

Przysłał z Kazachstanu 13 listopada 2017 roku
Sławomir Wróblewski
Członek Honorowy SKKP

13 lis 2017
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.