Najczęściej czytane

Pierwszy konkurs branży eventowej: MP Power...

MeetingPlanner.pl ogłasza pierwszy konkurs skierowany do przedstawicieli...

MP Power Night – uroczyste rozdanie nagród...

Pierwszy finał MP Power Awards odbył się 26 kwietnia w Centrum...

Druga edycja Poznań Media Expo

Specjaliści współpracujący z twórcami filmów o Jamesie Bondzie opowiedzą,...

SHOWEXPO w Kielcach

W tym roku w Kielcach odbędą się pierwsze w Polsce targi, które połączą...
 
Zakladki ciemne_wyszukiwarki

Usługi

Artyści

A A
Aktualności

Prezes POT deklaruje wsparcie branży spotkań

Przedstawiciele regionalnych i miejskich convention bureaux spotkali się z prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej Robertem Andrzejczykiem. Tematem rozmów były m.in. sposoby promocji branży spotkań w nadchodzącym 2018 roku. W ramach POT jako sekcja działa Poland Convention Bureau.

Spotkanie w siedzibie POT otworzył prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Głównym tematem rozmów były planowane przez POT działania z zakresu promocji przemysłu spotkań realizowane przez sekcję Poland Convention Bureau (PCB) w 2018 r., ze szczególnym uwzględnieniem kontynuacji współpracy z convention bureaux i branżą w ramach Raportu „Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2018“.
Jednym z głównych filarów działalności PCB POT będzie promocja Polski w ramach organizowanych polskich stoisk na międzynarodowych targach przemysłu spotkań. W 2018 roku będą to m.in. IMEX we Frankfurcie, IMEX America w Las Vegas oraz targi IBTM World w Barcelonie.
Istotną formą promocji będą również prezentacje i warsztaty na rynkach zagranicznych skierowane do planistów spotkań i wydarzeń na rynku belgijskim, holenderskim i norweskim. Z tym ostatnim związana będzie, planowana na kwiecień 2018 r. prezentacja w Oslo inaugurująca otwarcie połączenia PLL LOT z Warszawy do stolicy Norwegii.

2018 rok to również liczne spotkania na rynku krajowym. Wśród nich m.in. marcowy Meetings Week Poland w Warszawie, działania służące podnoszeniu jakości usług poprzez kontynuację programów certyfikacji dla organizatorów kongresów, organizatorów podróży motywacyjnych i convention bureaux oraz coroczna Gala Ambasadorów Kongresów Polskich.
– Mogę już zdradzić, że przyszłoroczna Gala Ambasadorów Polski odbędzie się 27 września w Poznaniu. Po sześciu latach wracamy do stolicy Wielkopolski – mówi Aneta Książek z Poland Convention Bureau POT.


Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk podkreślił również, że branża spotkań jest dla niego niezwykle ważnym obszarem działań w POT. – Chciałbym zapewnić, że Polska Organizacja Turystyczna będzie w przyszłym roku rozwijała działania związane z turystyką biznesową – przemysłem spotkań, we współpracy z lokalnymi biurami convention – powiedział prezes POT.
Wyraził również gotowość instytucjonalnego oraz osobistego wsparcia działań podejmowanych przez regionalne i miejskie convention bureaux.
W trakcie spotkania podkreślano również wartość współpracy między poszczególnymi convention bureaux. – Z jednego pozyskanego wydarzenia korzystać może wiele miast czy regionów. Jestem przekonana, że np. z Expo 2022 w Łodzi, z organizacją którego wiążemy wielkie nadzieje, skorzysta również Warszawa czy Poznań – podkreśliła Monika Białkowska z Warszawskiej Organizacji Turystycznej.
Poland Convention Bureau działa w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej od 2002 roku i jest jednostką odpowiedzialną za promocję Polski jako atrakcyjnego regionu dla organizacji spotkań i wydarzeń biznesowych. To neutralny kontakt dla wszystkich poszukujących informacji dotyczących partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych. Celem PCB jest budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych.


W zorganizowanym przez sekcję Poland Convention Bureau POT spotkaniu udział wzięli przedstawiciele najbardziej aktywnych – zdaniem organizatora spotkania – biur marketingu miejsc w kraju –  Łukasz Wysocki (Gdańsk Convention Bureau), Joanna Bednarczyk, (Lubelskie Convention Bureau), Krystian Gryglaszewski (Katowice Convention Bureau), Rajmund Papiernik (Dolnośląska Organizacja Turystyczna), Agnieszka Szymerowska (Convention Bureau Wrocław), Tomasz Koralewski (Łódzka Organizacja Turystyczna), Jan Mazurczak (Poznań Convention Bureau) oraz Monika Białkowska (Warsaw Convention Bureau). Poland Convention Bureau POT reprezentowała Aneta Książek. POT reprezentowały także Dorota Zientalska i Joanna Węglarczyk z Departamentu Strategii oraz dyrektor tego biura Teresa Buczak.

14 lis 2017
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.