Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stodoła Czereśniowy Sad

Grażyna (mazowieckie)

L’avanti Restaurant & Cocktail Bar

Warszawa (mazowieckie)

Hotel Lavender Kraków

Kraków (małopolskie)

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Pałac w Zaborówku

Zaborówek (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)

EventoweMeble.pl

Warszawa (mazowieckie)

Winnica Dwórzno - degustacje

Dwórzno (mazowieckie)

Transfer Chamelion

Kraków (małopolskie)

Transfer Chamelion

Kraków (małopolskie)
A A
Aktualności

Nominuj Ambasadora Kongresów Polskich i Mecenasa Kongresów Polskich

Poland Convention Bureau zaprasza do zgłaszania kandydatów do tytułu honorowego Ambasadora Kongresów Polskich. To wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę, jako miejsce organizacji spotkań i konferencji m.in. poprzez działalność w międzynarodowych stowarzyszeniach. W tym roku kapituła programu wyróżni także Mecenasów Kongresów Polskich.

Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce i wspierany regionalnie w ramach działań lokalnych Klubów Ambasadora Warszawa, Wrocław, Gdańsk Kraków, Katowice, Lublin i Kielce). Od 1998 roku służy on promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji. Obsługę organizacyjną Programu Ambasadorów Kongresów Polskich oraz związanych z nią świadczeń prowadzi Polska Organizacja Turystyczna - Poland Convention Bureau, wspierana przez Kapitułę Programu AKP, obejmującą grupę wybitnych osobistości z polskiego świata nauki, gospodarki i kultury.

Warunkiem otrzymania honorowego tytułu jest pozyskanie co najmniej jednego wydarzenia o skali międzynarodowej dla Polski w przeciągu ostatnich trzech lat oraz przekonanie kapituły o swoim zaangażowaniu na rzecz promocji Polski. Działalność na rzecz organizowania wydarzeń w Polsce nie może jednak wynikać bezpośrednio z obowiązków zawodowych kandydata.
Co roku ze zgłoszonych kandydatur Kapituła Programu AKP wybiera maksymalnie 20 nowych Ambasadorów, których poznajemy podczas uroczystej gali. W tym roku wydarzenie to odbędzie się 27 września w Poznaniu.
W tym roku wyróżnieni zostaną po raz pierwszy Mecenasi Kongresów Polskich. Nagroda dla Mecenasa Kongresów Polskich jest uzupełnieniem tytułu Ambasadora Kongresów Polskich. Ambasador dla kongresu lobbuje na jego rzecz i potrzebuje wsparcia finansowego dla wydarzenia, o które zabiega. Nowa nagroda Mecenasa Kongresów jest zatem formą uhonorowania i docenienia roli sponsora wspierającego organizowane spotkanie czy wydarzenie.
– Dotąd przedstawiciele świata biznesu, których wsparcie jest dla kongresów kluczowe, z założenia nie byli obecni na Gali Ambasadorów Kongresów Polskich, podczas której honorowane były osoby, które przyciągają kongresy i konferencje do naszego kraju. Wartością dodaną będzie zaproszenie ich do udziału w gali, gdyż bez nich i ich zaangażowania w znakomitej większości kongresy nie mogłyby być realizowane – powiedziała Paula Fanderowska, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

Kandydatury Ambasadora Kongresów Polskich i Mecenasa Kongresów Polskich można zgłaszać w ankiecie online do dnia 12 kwietnia 2018 r. http://b2net.home.pl/pot-ankiety5/web/
– W tym roku formularz online składa się z dwóch części. Pierwsza to ankieta kandydata do tytułu „Ambasadora Kongresów Polskich”, druga to ankieta kandydata do tytułu „Mecenasa Kongresów” – zaznacza Aneta Książek, sekretarz kapituły programu AKP i gł. specjalista ds. konferencji w Polskiej Organizacji Turystycznej.
Zgodnie z Regulaminem Programu AKP prawo zgłaszania kandydatur do tytułu honorowego Ambasador Kongresów Polskich lub Mecenasa Kongresów Polskich mają jednostki organizacyjne Polskiej Akademii Nauk, uczelnie i szkoły wyższe, stowarzyszenia i organizacje naukowe, instytucje kulturalne, organizacje gospodarcze, pozarządowe  i samorządowe, Polska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, członkowie Kapituły, miejskie/regionalne convention bureaux, a także osoby wcześniej uhonorowane tytułem Ambasadora Kongresów Polskich.
Ankieta online

10 lut 2018
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.