Międzynarodowy Kongres HOPE w Poznaniu

Po raz pierwszy w Polsce odbywa się międzynarodowy kongres stowarzyszenia pedagogów szpitalnych HOPE (Hospital Organisation of Pedagogues in Europe). Poznań został gospodarzem 11. edycji wydarzenia (14-18 maja 2018). Z tej okazji do stolicy Wielkopolski przyjechali specjaliści z Europy, Ameryki, Australii i Azji.


HOPE jest europejskim stowarzyszeniem non-profit, z siedzibą w Brukseli i blisko stuletnią tradycją działania, zapoczątkowaną w 1919 roku. Tworzą je fachowcy rzadkiej specjalizacji, nauczyciele zajmujący się kształceniem w placówkach leczniczych. Odpowiadają za edukację grupy najmłodszych i młodzieży, jaka ze względu na stan zdrowia musi podlegać długotrwałej hospitalizacji. Ponadto, celami organizacji są także dbałość o przestrzeganie praw leczonych dzieci do nauki, szerzenie wiedzy na temat szkolnictwa szpitalnego i jego ciągła profesjonalizacja.
Kongres HOPE odbywa się co dwa lata i jest najważniejszym spotkaniem w kalendarzu stowarzyszenia. Poprzednio miał miejsce w metropoliach takich jak Wiedeń, Amsterdam, Barcelona czy Londyn. W 2013 roku zarząd HOPE docenił dotychczasową pracę polskich pedagogów szpitalnych i zaproponował, aby XI kongres odbył się w Poznaniu. Jego organizacji podjęły się dwie reprezentantki Polski w strukturach stowarzyszenia, Katarzyna Wiłucka-Haczkowska, prezes Fundacji Edukadis ze Słupska oraz Beata Łukomska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu.


Problematyka tegorocznego kongresu koncentruje się na edukacji przewlekle chorych dzieci i podejmowania skutecznych działań zapobiegających ich wykluczeniu. Dyskutować na ten temat będzie ponad 200 pedagogów, psychologów oraz terapeutów, którzy współpracują z małymi pacjentami i starają się zminimalizować negatywny wpływ ich choroby w codziennym życiu.
Kongres odbywa się w przestrzeniach hotelu Novotel Poznań Centrum. Welcom reception organizowane jest w przy współpracy z Urzędem Miasta i odbędzie się zabytkowej XVIII-wiecznej przestrzeni dawnego Collegium Jezuickiego. Funkcję PCO przy organizacji kongresu pełni Poznań Congress Center. Wydarzenie jest wspierane także przez Poznań Convention Bureau, które uczestniczyło w projekcie od etapu pozyskiwania organizacji wydarzenia do Poznania. Jak mówi Jan Mazurczak, prezes Poznań Convention Bureau.


Wydarzenie zostało objęte licznymi patronatami, m.in. Rzecznika Praw Dziecka, Prezydenta Miasta Poznania, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także profesora Philipa Zimbardo. Dodatkowo wsparcia udzielają lokalne i krajowe organizacje i przedsiębiorstwa: Poznań Congress Center, Poznań Convention Bureau, fundacje (Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi; Serdecznik), Wydawnictwo „Psychologia w praktyce”, Volkswagen, BranQ, Studio Agana i Studio Kontrast.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl