Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stodoła Czereśniowy Sad

Grażyna (mazowieckie)

L’avanti Restaurant & Cocktail Bar

Warszawa (mazowieckie)

Hotel Lavender Kraków

Kraków (małopolskie)

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Pałac w Zaborówku

Zaborówek (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)

EventoweMeble.pl

Warszawa (mazowieckie)

Winnica Dwórzno - degustacje

Dwórzno (mazowieckie)

Transfer Chamelion

Kraków (małopolskie)

Transfer Chamelion

Kraków (małopolskie)
A A
Aktualności

Druga edycja Festiwalu Przenikania w najbliższy weekend

Warszawski Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107 zaprasza na II edycję Festiwalu Przenikania Głównym założeniem festiwalu jest pokazanie jego uczestnikom zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki i kultur, a także przenikania sztuki do życia codziennego.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-20 maja 2018 r. Sobotnia część Festiwalu jest wpisana na listę wydarzeń Warszawskiej Nocy Muzeów 2018. Festiwal potrwa dwa dni, podczas których organizatorzy połączą w jedno spójne wydarzenie szereg wystaw, koncertów, pokazów filmowych, warsztatów, artystycznych performanceów, a także nieduży targ jedzeniowy.
Impreza ma na celu przybliżenie uczestnikom wydarzenia zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur. Organizatorzy kładą mocny nacisk na pokazanie, jak sztuka przenika do naszej codzienności. A aktywne włączenie osób odwiedzających Festiwal w działania artystyczne utwierdza organizatorów w przekonaniu, że każdy z nas może uczestniczyć w procesie tworzenia.
Wydarzenie współorganizują Stowarzyszenie Propaganda Sztuki, officyna art & design, Rebelia Media (ktora jes także producentem wydarzenia), Made Produkcja. MeetingPlanner.pl objął festiwal patronatem.

19-20 maja 2018 r. , Al. Jerozolimskie 107, Warszawa
Sobota od godz. 12:00 do godz. 1:00 w nocy.
Niedziela od godz. 12:00 do godz. 18:00
wszystkie wydarzenia są bezpłatne
www.festiwalprzenikania.pl

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?
Już od godz. 12:00 w sobotę, na odwiedzających festiwal będą czekały wygodne siedziska, stoiska z jedzeniem i piciem, a także bogaty program wydarzeń festiwalowych, w tym dużo muzyki granej na żywo.
Wydarzenia rozpocznie wspólne malowanie do muzyki improwizowanej, w ramach prowadzonego w galerii officyna art & design projektu ZMALOWANI. Na popołudnie zaplanowano koncerty. Zagra kobiece trio Temple of Dakini, wschodząca gwiazda tzw. intelligent popu, Holly Blue oraz energetyczny, polsko-senegalsko-australijski zespół Moribaya. W trakcie sobotnich warsztatów i koncertów będzie można oddać się w ręce jednego z artystów warszawskiego studia 77ink.
O godz. 19:00 rozpocznie się wernisaż wystawy zbiorowej „Przenikania”. W trakcie wernisażu, na sali między obrazami, odbędzie się pokaz tańca butoh. Gośćmi specjalnymi wystawy będą Tadeusz Rolke i Andrzej Pągowski.
Chwilę później, na scenie festiwalowej odbędzie się koncert mezzosopranistki Izabeli Kopeć, połączony z performanceami artystycznymi. Po koncercie odbędą się pokazy filmów: „Walser” Zbigniewa Libery i Mnich z morza” Tafała Skalskiego oraz spotkania z twórcami.
Drugiego dnia festiwalu organizatorzy stawiają na dzieci i ich rodziców. Od godz. 12:00 odbywać się będą warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych, a także koncerty i występy djskie. Odwiedzający imprezę będą mieli okazję pouczyć się różnych twórczych umiejętności lub po prostu spędzić miło czas w akompaniamencie muzyki i zjeść coś smacznego. Zagra i zaśpiewa „Grupa wokalna o nieistniejącej jeszcze nazwie”, prowadzona przez Agatę Wrońską i Marcina Steczkowskiego oraz zespół Cinematic Groove. Przez cały czas trwania wydarzeń, otwarta dla odwiedzających będzie wystawa „Przenikania”.

 

14 maj 2018
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.