Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Butelkownia

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

Światowy kongres ratowników górskich w Nosalowym Dworze

Organizatorem 71. Kongresu ICAR – najważniejszej konferencji środowiska ratownictwa górskiego jest TOPR. Wydarzenie odbędzie się w Zakopanem, w hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa. Rozpoczyna się dziś, potrwa do 12 października. Weźmie w nim udział ok. 450 gości z całego świata.


Kongres ICAR (Międzynarodowy Komitet Ratownictwa Alpejskiego) to odbywające się co roku międzynarodowe wydarzenie, w trakcie którego uczestnicy dzielą się doświadczeniami oraz innowacjami w zakresie ratownictwa górskiego. ICAR skupia ponad 70 organizacji z 39 krajów.
 

Kongres ICAR jest organizowany na przemian przez zrzeszonych członków z całego świata, a tegorocznym gospodarzem jest polskie stowarzyszenie TOPR – Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, obchodzące w tym roku również 110-lecie swojej działalności.Za organizację wydarzenia odpowiada właśnie TOPR i komisje ICAR.


W tym roku głównym tematem spotkania jest praca zespołowa i ocena ryzyka. Kongres podzielony jest na sekcje tematyczne: ratownictwo naziemne, ratownictwo z powietrza, lawinowe, medyczne, etc. Pojawi się również temat ratowniczych psów lawinowych.
Na konferencji spotkają się organizacje z całego świata, bezpośrednio prowadzące działania w górach i różnego rodzaju podmioty wspierające służby ratownicze. W wydarzeniu wezmą tez udział producenci sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie, m.in. po raz pierwszy pojawią się producenci z trzema wiodącymi śmigłowcami w ratownictwie górskim.


 – Kongres ze względu na swoją złożoność tematyczną, międzynarodowy charakter, różnorodność wydarzeń organizowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, wymagające sprawnej organizacji, elastyczności i doświadczenia. Jesteśmy dumni, że TOPR wybrał Nosalowy Dwór Resort & Spa na miejsce tej najważniejszej konferencji ratownictwa górskiego – mówi Wojciech Budzowski, dyrektor generalny Nosalowy Dwór Resort & Spa.

09 paź 2019
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.