Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

ADN Centrum Konferencyjne

Warszawa (mazowieckie)

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)
A A
Aktualności

Orlen Warsaw Marathon 2020 nie odbędzie się?

PKN Orlen odwołał konkurs na organizację Orlen Warsaw Marathon 2020 – poinformował wczoraj (7 stycznia) portal biegowe.pl, który zdobył tę informację nieoficjalnie. Agencja eventowa, która miała zorganizować imprezę, miała zostać wybrana do 10 grudnia.

 

Jak podaje biegowe.pl – rozstrzygnięcie konkursu opóźniło się ze względu negocjacje związane z zaangażowaniem marki w sponsoring Roberta Kubicy i Formuły 1. Agencje eventowe przekazały PKN Orlen swoje oferty w terminie, ale cały konkurs został odwołany.
Pod koniec grudnia Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen potwierdził, że Robert Kubica został kierowcą testowym i rezerwowym Alfy Romeo. Polski koncern został sponsorem tytularnym zespołu, który w nowym sezonie będzie nazywał się Alfa Romeo Racing Orlen.


Tym samym, zdaniem biegowe.pl, bieg zaplanowany na 19 kwietnia 2020 roku nie odbędzie się. Polski Związek Lekkiej Atletyki będzie musiał poszukać nowego gospodarza Mistrzostw Polski w maratonie.
Prace organizacyjne przy kwietniowym maratonie w stolicy ruszały zawsze z początkiem grudnia, wybór organizatora (agencji eventowej) i start prac były więc kluczowy w harmonogramie projektu.


Jak podkreśla portal, redakcja kilkukrotnie kierowała pytania o przyszłość imprezy, odpowiedź z Biura Prasowego Orlenu, wysłana wczoraj wieczorem była reakcją na tekst biegowe.pl o odwołaniu wydarzenia. Wynika z niej iż: „W przygotowywanym formacie wydarzeń na terenie Warszawy nie zabraknie cyklu biegów na różnych dystansach, w tym maratońskim. Obecnie dopracowywane są ostatnie założenia formalne. Szczegóły już wkrótce”. Nowa formuła imprezy umożliwić ma „szerszą promocję polskiego sportu w Europie, poprzez wyrazistą komunikację, a także niestandardowe działania marketingowe. Zadaniem imprezy będzie promocja zdrowego stylu życia, ale również nacisk na ochronę środowiska i troskę o przyszłość naszej planety”.


Teren błoń PGE Narodowego PKN Orlen nadal ma wynajęty od 10 do 23 kwietnia.

08 sty 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.