Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

ADN Centrum Konferencyjne

Warszawa (mazowieckie)

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)
A A
Aktualności

Andrzej Gut-Mostowy wiceministrem odpowiedzialnym za turystykę

Andrzej Gut-Mostowy wiceministrem rozwoju....
Premier Mateusz Morawiecki 3 stycznia 2020 roku powołał Andrzeja Gut-Mostowego na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Będzie odpowiadał za turystykę.
 
Andrzej Gut-Mostowy należy do partii Porozumienie Jarosława Gowina (wcześniej PO). Był pomysłodawcą programu „500+ dla turystyki”. Jest m.in. współwłaścicielem 3-gwiazdkowego hotelu Sabała w Zakopanem oraz stacji narciarskiej Witów-Ski.
 
Absolwente Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunkach gospodarka turystyczna (studia magisterskie) i gospodarka regionalna (studia doktoranckie). Był posłem na Sejm RP trzech kadencji: 2005-2007, 2007-2011, 2011-2015. W latach 1998-2005 był także radnym sejmiku województwa małopolskiego. Pełnił między innymi funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. 
 
W latach 1995-1998 był radnym i członkiem zarządu miasta Zakopane. Był wiceprezesem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w latach 2008-2014 oraz prezesem i członkiem zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Należał do Zespołu Naukowego Badania Ruchu Turystycznego w Małopolsce. Był inicjatorem powołania Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Sejmik Województwa Małopolskiego. 
 
Od 2004 roku był organizatorem festynów „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza, Orawy Dzieciom”, odbywających się w Rabce. Za tę działalność odznaczony został Kawalerem „Orderu Uśmiechu”.

 

Nowy wiceminister, jak informuje Ministerstwo Rozwoju, pochodzi z jednej z najstarszych i najliczniejszych rodzin na Podhalu, która od końca XIX wieku zajmuje się turystyką.
08 sty 2020
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.